Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu keskkonnakomisjoni esimees Rainer Vakra ütles konverentsi „Mets kui loodusvara ja ühine vastutus“ kohta, et Eesti on metsariik ja meie „roheline kuld“ vajab nii läbimõeldud kasutamist kui ka hoolt ja kaitset.

„Eesti mets on osa meie vaimsest olemisest, meie loost ja identiteedist. See tähendab, et metsanduspoliitika ei tohi lähtuda ainult majanduslikest eesmärkidest ja raiemahtudest vaid ka ökoloogilisest ja sotsiaalsest väärtusest,“ ütles Vakra. Tema sõnul on keskkonnakomisjon metsaga seotud küsimuste lahendamisel langetanud otsuseid arvestades keskkonnakaitset ja loodushoidu.

„Kõiki suurprojekte, mis avaldavad survet Eesti metsade raiumisele ja on otseses seoses Eesti metsamajanduse tulevikuga oleme arutanud täie tõsidusega, sest täna tehtud valed otsused võivad hiljem valusalt kätte maksta,“ toonitas Vakra. „Seetõttu on oluline, et arvestatakse alati ka keskkonna ja looduse aspektidega,“ märkis Vakra. „Pea pool Eesti metsast on riigi ehk Riigimetsa Majandamise Keskuse hallata. Ja tuleb aru saada, et selle metsa omanikuks on kõik Eestimaa kodanikud ja meil kõigil on mitte ainult õigus, vaid lausa kohustus selle tuleviku osas kaasa rääkida.“ Ta toonitas tulevikku vaadates, et senisest enam tuleks pöörata tähelepanu metsa taastamisele ja uuendamisele.

Vakra pidas tähtsaks tänasel konverentsil arutavaid teemasid, mis on seotud Eesti metsanduse edasise käekäigu kujundamisega, et ühiselt hoida Eesti väärtuslikumat vara.

Riigikogu konverentsisaalis toimuva konverentsi teemad on seotud Eesti metsade ajaloolise kujunemise ja maakasutusega, säästva metsanduse, loodusturismi arenguvõimaluste ja potentsiaaliga, loodusliku kapitali ning selle kasutamisega ning riikliku metsastatistikaga.

Konverentsi „Mets kui loodusvara ja ühine vastutus“ korraldab keskkonnakomisjon koostöös Kodanikuühendusega Eesti Metsa Abiks. Kell 10 alanud konverentsist on veebiülekanne.

Lisainfo: Rainer Vakra: 5800 2828

Riigikogu pressiteenistus
Gunnar Paal,
631 6351, 5190 2837
[email protected]
päringud: [email protected]

 

 

 

 

 

Tagasiside