Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu konverentsisaalis on täna traditsiooniline keskkonnakomisjoni ja Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidu koostöös konverents, mis sel aastal kannab nime „Jätkusuutlik tulevik on puidust“.

Keskkonnakomisjoni esimehe Rainer Vakra sõnul on Eesti mets meie kõigi ühine vara, mida me peame kaitsma ja mida tuleb majandada mõistlikult ning jätkusuutlikult. „Eesti puidutööstus ja puidutooted annavad olulise panuse majanduskasvu, seetõttu on vajalik just koostöös sektoriga leida keskkonnasõbralikud lahendused tulevikuks,“ ütles Vakra. Ta hindas kõrgelt Eesti puidutööstuse toodangut, mis on hinnatud nii kodumaal kui ka välisriikides. Just puidutööstuse investeeringud toodete sortimendi laiendamisse on taganud meile võimaluse tegutseda edukalt rahvusvahelisel turul.

Vakra pidas tähtsaks, et mets kujutab endast lisaks majanduslikule ressursile ka suurt ökoloogilist, kultuurilist ja vaimset rikkust. Vakra toonitas, et Eesti metsapoliitika peab nii lühikeses kui pikaajalises perspektiivis tagama meie metsade säilimise ja elurikkuse. 

Majanduskomisjoni esimees Sven Sester tõi esile, et metsa- ja puidutööstusel on suur osakaal ja tähtsus Eesti majanduse seisukohalt. „Konkurentsis püsimiseks on puidusektor hakanud jõulisemalt investeerima tootmisseadmetesse ning järjepidevalt suurendatakse kohalolekut välisturgudel. Tulemuseks on see, et eksport kasvab kiiremini kui siseturg. Sektori suureks eesmärgiks peab olema puidu maksimaalne väärindamine Eestis. Mida rohkem suudame siin lisandväärtust luua, seda tugevam on puidusektor ja Eesti majandus,“ ütles Sester.

Kui sektor soovib jätkuvalt konkurentsis püsida, siis tuleb järjest rohkem investeerida ka teadus- ja arendustegevusse,“ rõhutas Sester. Uued tehnoloogiad ja tooted loovad tema hinnangul soodsad võimalused puidu väärtustamiseks ja puidutööstuse arenguks Eestis.

Konverentsi avavad keskkonna- ja majanduskomisjoni esimehed, avaettekande teeb Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidu tegevjuht Henrik Välja, kelle ettekanne kannab pealkirja: „Milleks meile metsa- ja puidutööstus?“. Ettekannetega esinevad veel mitmed metsa- ja puidutööstuse juhtivad asjatundjad.

Konverents algab kell 10 ja sellest on veebiülekanne.

Lisainfo: Rainer Vakra 5800 2828

Riigikogu pressiteenistus
Gunnar Paal,
631 6351, 5190 2837
[email protected]
päringud: [email protected]

Tagasiside