Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Keskkonnakomisjoni esimees Rainer Vakra märkis, et eelmise aasta 21. septembri istungil, kus oli arutelu Väikese väina avamise küsimus ja osalesid ka Saaremaa ja Muhu valdade esindajad, anti üle pöördumine, milles tehti ettepanek viia lõpuni aastakümneid tagasi alustatud Väikese väina tammi avade rajamine.

Keskkonnakomisjon otsustas tookord teha keskkonnaministeeriumile ettepaneku moodustada 2015. aasta jooksul ministeeriumide ja Saare Maavalitsuse vaheline töögrupp, et otsida lahendusi Väikese väina tammi avade ehituseks. Komisjon palus teavitada keskkonnakomisjoni töögrupi moodustamisest ja töö tulemustest hiljemalt 2016. aasta esimeses kvartalis. Keskkonnaministeerium andis oma vastuses teada, et vastavasisuline töögrupp on moodustatud ja esimesed kohtumised toimunud.

Saaremaa valdade esindajad pöördusid uuesti keskkonnakomisjoni poole tänavu 19. aprillil, sest keskkonnaministeerium teatas, et seni pole õnnestunud Väikese väina tammi probleemi lahendamiseks raha leida ning ajalist perspektiivi lahenduse osas ei oska ta pakkuda.

Avaldajate sõnul on Väikese väina avamine vajalik, et parandada väina ökosüsteemi ning tagada vee, kalade ja paatide läbipääs. Väina avade väljaehitamine parandab veevahetust ja vähendab heljuvaine jätkuvat settimist Väikese väina keskosas. Paranevad oluliselt ka kalade rändetingimused, mis avaldab soodsat mõju kalade arvukuse suurenemisele.

Keskkonnakomisjoni esimehe Rainer Vakra sõnul hoiab komisjon endiselt teemal silma peal. „Komisjoni istungil kuulame kriitiliselt ära Keskkonnaministeeriumi järeldused senitehtust ning aitame planeerida uusi sihte edasiseks tegevuseks, et tammiavade probleem lahenduse leiaks,“ ütles Vakra.

Komisjoni istungile on kutsutud keskkonnaminister Marko Pomerants, Pöide vallavanem Andres Hanso, initsiatiivgrupi liikmed Heiki Hanso ja Ivo Linna.

Lisainfo: Rainer Vakra, 5800 2828

Riigikogu pressiteenistus
Gunnar Paal,
T: 6316351, 5190 2837
[email protected]
Päringud: [email protected]

 

 

 

 

 

Tagasiside