Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu keskkonnakomisjoni tänasel istungil käsitletakse põlevkivi toomisega seotud majanduse- ja keskkonnaküsimusi, mis tulenevad Riigikogu otsuse "Põlevkivi kasutamise riikliku arengukava 2016–2030 kinnitamine“ eelnõust (166 OE). Omapoolse arvamuse annab antud eelnõu kohta ka Riigikontroll.

Keskkonnakomisjoni esimees Rainer Vakra rõhutas, et teema on tõusnud erilise tähelepanu keskpunkti seoses Pariisi kliimaleppega ja madalatele hindadega nafta maailmaturul ning nende mõjust põlevkivitööstusele. „Ülemaailmne Pariisi kliimalepe sunnib meid vaatama värske pilguga senist energia- ja kliimapoliitikat, mille sisu vajab kindlasti uuendamist. Seejuures on vaatamata maailma naftahinna suurele kõikumisele äärmiselt oluline, et põlevkivi aastane kaevandamismäär ei ületaks ka tulevikus 20 miljoni tonni piiri,“ ütles Vakra.

Põlevkivi arengukava koostamise vajadus tuleneb maapõueseadusest ja säästva arengu seadusest. Põlevkivivaldkonna arengukava eesmärk on riigi huvi elluviimine, mis seisneb põlevkivi kui rahvusliku rikkuse efektiivses ja säästlikus kasutamises ning põlevkivisektori jätkusuutliku arengu tagamises.

Komisjoni istungil osalevad keskkonnaminister Marko Pomerants ja asekantsler Ado Lõhmus ning Riigikontrolli peakontrolör Tarmo Olgo.

Riigikogu pressiteenistus

Gunnar Paal, 6316351, 51902837

[email protected]

Tagasiside