Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu keskkonnakomisjoni esimehe Rainer Vakra kokku kutsutud Tallinna õpilaste kohtumisel oli tähelepanu keskmes Riigikogu keskkonnakomisjonis hetkel menetluses olev karusloomafarmide keelustamise eelnõu.

“Arutelu eesmärgiks oli teada saada noorte inimeste, tänaste Tallinna õpilaste arvamus, mis puudutab karusloomakasvatuse lõpetamist,” ütles Vakra. “Kohale tulnud noored arutasid teemat põhjalikult võttes arvesse erinevaid seisukohti. Toodi välja nii keelustamist pooldavad kui ka keelustamise vastased arvamused,” lisas Rainer Vakra.

Vakra sõnul olid paljud noored karusloomakasvatuse keelustamise poolt, sest nende arvates on ebaeetiline loomi kasvatada karusnaha saamiseks. Keelustamise vastased aga leidsid, et selline keelustamine rikub vaba turumajandust ning on kahjulik Eesti ekspordile. “Arutlusel käidi välja ka kompromissettepanek, mille kohaselt ei peaks kasvatust keelustama, kuid loomade elutingimusi võiks muuta oluliselt paremaks,” selgitas Vakra mõttevahetuse käiku.

Arutelust võtsid osa ka karusloomakasvatuse lõpetamise eelnõu algataja Riigikogu liige Barbi Pilvre, MTÜ Loomade Eestkoste organisatsiooni Loomus juht Kadri Taperson ning  karusloomakasvatajate esindajana Leander Pragi. Nende ettekannetele järgnes õpilaste grupitöö, kus elava diskussiooni käigus selgitasid noored oma seisukohti karusloomakasvatuse küsimuses.

Lisainfo: Rainer Vakra 5800 2828

Riigikogu pressiteenistus
Gunnar Paal, 6316351, 51902837
[email protected]
päringud: [email protected]

Tagasiside