Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu keskkonnakomisjoni tänasel istungil on kavas läbi vaadata seisukohad, mille on esitanud Väikese väina tammi avamisega seotud pöördumise algatajad ja teadlased Läänemere ökoloogilise seisundi kohta.

Keskkonnakomisjoni esimees Rainer Vakra pidas vajalikuks käsitleda Väikese väina teemat koosmõjus Läänemeres toimuva üldise probleemistikuga, et saaks langetada kaalutletud otsused seoses Väikese väina tammiga. Ta pidas pöördumise algatajate tõstatud küsimusi tõsiseks signaaliks mere keskkonnaseisundi kohta. „Pöördumise algatajad viitavad kriitilisele seisundile, mis on tekkinud väina kaheks eraldiseisvaks veekoguks jaganud umbse tammi tõttu. Samas näitab aga mereteadlaste uuring, et tammi avade tegemisest poleks kasu, sest Väikeses väinas toimuvad muutused on tingitud Läänemeres üldiselt toimuvast protsessist,“ märkis Vakra. Ta selgitas, et seoses eriarvamustega peab keskkonnakomisjon vajalikuks tuua ühise laua taha nii pöördumise algatajad kui ka mereteadlased ja keskkonnaministeeriumi esindajad, et jõuda ühiselt lahenduseni viiva teeni.

Komisjoni istungile on kutsutud Väinatammi avade initsiatiivgrupi esindajad Heiki Hanso, Pöide vallavanem Andres Hanso, Orissaare vallavanem Vello Runthal, Muhu vallavanem Raido Liitmäe, Eesti Saarte Kogu eestseisuse esimees Leo Filippov, ettevõtja Juhan Torn, Tartu Ülikooli mereinstituudi Pärnu osakonna juhataja Erki Aavik, rannakalur Endel Noor, Tartu Ülikooli Eesti mereinstituudi merebioloogia osakonna juhataja Georg Martin, mereinstituudi kalabioloogia ja kalanduse osakonna juhataja Markus Vetemaa, Eesti Looduse peatoimetaja Toomas Kukk ja keskkonnaminister Marko Pomerants.

Konverentsisaalis toimuv keskkonnakomisjoni istung on avalik ja sellest on veebiülekanne.

Lisainfo: Rainer Vakra, 5800 2828

Riigikogu pressiteenistus
Gunnar Paal,
6316351, 51902837
[email protected]
päringud: [email protected]

 

 

 

 

 

Tagasiside