Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Keskkonnakomisjon korraldab täna algusega kell 14 Riigikogu konverentsisaalis koostöös EUFORES-ga (European Forum on Renewable Energy Sources) seminari „EL-i puhta energia pakett: Eesti energiasektori väljakutsed ja võimalused“.

Keskkonnakomisjoni esimehe Rainer Vakra sõnul on Eesti energiasektori küsimused aktuaalsed seoses vajadusega suurendada taastuvenergia osakaalu meie energiasüsteemis.

„Edu saavutamiseks taastuvenergia kasutuselevõtmiseks on vaja arendada rahvusvahelist koostööd. Selleks peavad Euroopa riigid pingutama ja vaeva nägema üheskoos, et me suudaksime endale seatud kõrgeid taastuvenergia eesmärke täita ,“ ütles Vakra. Ta lisas, et taastuvenergia kasutusele võtmise kõrval peame otsustavalt vähendama õhku paisatava heitkoguse hulka.

Vakra nendib oma ettekandes, et hoolimata senistest märkimisväärsetest arengutest on ELi investeeringud taastuvenergia sektorisse võrreldes 2011. aastaga vähenenud poole võrra. „See võib kaasa tuua ELi juhtivpositsiooni taastuvenergia kasutuselevõtmisel maailma teistesse piirkondadesse, sealhulgas Hiinasse ja USAsse,“ märkis Vakra.

Riigikogus toimuva rahvusvahelise seminari peamine eesmärk on ennekõike julgustada energiavaldkonnas poliitiliste ja teaduslike vaadete jagamist parlamendi liikmete, teadlaste, tööstuse ja teiste huvigruppide vahel. Samuti on seminarile kutsutud Euroopa Komisjoni esindajad, et saada ülevaade Euroopa Komisjoni kavandatavatest tegevustest.

Seminaril teevad ettekanded veel EUFORES- juhid president Claude Turmes (video vahendusel), peasekretär Jan Geiss, Euroopa Komisjoni, Majandus- ja Kommunikatsiooni ministeeriumi ning Eesti Taastuvenergia Assotsiatsiooni esindajad.

Seminarist on veebiülekanne:

Lisainfo: Rainer Vakra 5800 2828

Riigikogu pressiteenistus
Gunnar Paal,
631 6351, 5190 2837
[email protected]
päringud: [email protected]

 

Tagasiside