Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu keskkonnakomisjoni tänasel istungil käsitleti puitehituse strateegia algatamist Loodusmuuseumi ja keskkonnamaja näitel.

Komisjon toetas keskkonnaeesmärkidele viidates nii strateegia elluviimist, kui ka konkreetse sammuna keskkonnamaja ehitamist Loodusmuuseumi ning keskkonna valdkonna riigiasutuste tarbeks.

Keskkonnakomisjoni esimees Igor Taro selgitas, et valitsusliidu koalitsioonileppe kohaselt tuleb avalike hoonete ehitamisel eelistatult kasutada puitu. “Ehitussektor on transpordi kõrval üks suurema keskkonnajalajäljega tegevusi. Kõige tõhusam lahendus ehitiste keskkonnamõju vähendamiseks kogu elukaare vaates on kasutada kohalikku ning taastuvat materjali – puitu. See kokkulepe vajab igakülgset läbimõtlemist – sealhulgas eri valdkondades tehtavate sammude kokkulepet nii ehitusnõuete, materjalivaru kui vajalike uuringute jaoks,” sõnas Taro arutelu järel.

Komisjon vaatles puitehituse strateegia algatamise võtmes näitena Loodusmuuseumile uue puidust hoone ehitamist, kuhu paigutataks ka teised keskkonna valdkonna riigiasutused. Keskkonnamaja ehitamist toetasid kõik istungist osa võtnud Keskkonnakomisjoni liikmed.

Keskkonnasõbralik hoone mõjuks arhitektuuriliselt uue maamärgina, toetaks loodushariduse arengut ning aitaks kaasa keskkonna valdkonna riigiasutuste tõhusamale koostoimele.

Taro sõnul peab puitehituse strateegia sündima tihedas koostöös asjaomaste asutuste ja organisatsioonidega. Keskkonnakomisjon kavatseb panustada strateegia väljatöötamisse ja aidata sellele igati kaasa.

Tänasest arutelust võtsid osa kliimaminister Kristen Michal, Loodusmuuseumi, Riigi Kinnisvara, Päästeameti, Puitmajaliidu, Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidu ning Eesti Kunstiakadeemia esindajad.

Lisainfo: Igor Taro, tel 5273985

Riigikogu pressiteenistus
Gunnar Paal, 631 6351, 5190 2837
[email protected]
päringud: [email protected]

 

Tagasiside