Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu keskkonnakomisjoni tänasel istungil oli kõne all loomade kasutamine tsirkuses ja avalikel üritustel, mis on olnud pikemat aega avalikkuse tähelepanu keskmes nii meil kui ka rahvusvahelisel areenil.

Keskkonnakomisjoni esimehe Rainer Vakra sõnul on avalikkusele vaja saata selge sõnum, et metsloomade kasutamine inimeste meelelahutuse huvides ei ole moraalselt õigustatud ja lastes tekitab selline loomade kohtlemine väära arusaama loodusest.

Ta tõi välja mõjuvad põhjused, miks on vaja langetada taoline otsus: „Loomade heaolu tsirkuses ei ole tagatud, neil on vähe liikumisruumi, neid hoitakse väikestes kinnistes ruumides, neid transporditakse pidevalt ning neid sunnitakse tegema loomuvastaseid trikke. Samuti pole võimalik, et metsloomad saaksid tsirkuse tingimustes järglasi, mis tähendab, et kõik uued lapsloomade osatäitjad tuleb püüda tegelikult metsikust loodusest,“ selgitas Vakra. Ta lisas, et paljud riigid on juba langetanud keelustava otsuse, mis annab meile kindlust, et astume loomade heaolu kaitsjatega ühte sammu. Ka Euroopa Kohus on asunud korduvalt seisukohale, milles on rõhutanud vajadust kaitsta loomi.

Keskkonnakomisjon esitas toetava seisukoha seoses tsirkuses metsloomade kasutamise keelustamisega loomakaitseseaduse muutmise seaduse eelnõule (445 SE).

Lisainfo: Rainer Vakra 5800 2828

Riigikogu pressiteenistus
Gunnar Paal,
6316351, 51902837
[email protected]
päringud: [email protected]

Tagasiside