Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu keskkonnakomisjoni tänasel istungil on arutusel linnujahiga seotud murekohtade lahendamine.

Keskkonnakomisjoni esimehe Rainer Vakra sõnul on ebanormaalne, et igal sügisel kerkivad esile ühed ja samad probleemid seoses saartel ja läänerannikul linnurände ajal toimuva ebaeetilise linnujahiga ja jahiturismiga.

„Komisjoni seisukoht on, et nii jahimeeste selts kui ka maaomanikud peavad kokku leppima vastutusalas. Linnujahi puhul on kõige suurem mure see, et puudub konkreetne vastutaja, keda hiljem pihtide vahele võtta, kui jahipidamise reegleid rikutakse. Tõsiasi on see, et tehtud uuringutes tuuakse esile ebamõistliku ja ebaeetilise jahi korraldajate tegevus, kes kasutavad ühelt poolt ära kehtiva õiguse poolt pakutavaid võimalusi jahipidamiseks, ent kasutatavad ka keelatud peibutusvahendeid ja jahipidamise vahendeid,“ ütles Vakra. Ta lisas, et probleemist ollakse küll teadlikud juba mitu aastat, ent selle kordumine igal sügisesel linnujahihooajal on lubamatu ja paneb taas küsima, kas kehtivad piirangud linnujahile ning vastutus rikkumiste eest on piisavad.

Komisjon otsib oma istungil lahendusi koos Eesti Ornitoloogiaühingu, Eestimaa Jahimeeste Seltsi, Keskkonnaameti, Keskkonnainspektsiooni ja Keskkonnaministeerium esindajatega.

Lisainfo: Rainer Vakra, 5800 2828

Riigikogu pressiteenistus
Gunnar Paal,
631 6351, 5190 2837
[email protected]
päringud: [email protected]

 

 

Tagasiside