Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu keskkonnakomisjoni tänasel istungil annavad OÜ EST-FOR Invest esindajad selgitusi puidu rafineerimistehase projekti kohta, mille rajamise maksumus on miljard eurot. Tehas kavatsetakse rajada erinevate menetluste positiivsete tulemuste korral Eestisse.

Keskkonnakomisjoni esimees Rainer Vakra pidas otsuste langetamisel tähtsaks keskkonnakaitse ja loodushoiuga arvestamist. „Kõiki suurprojekte, mis avaldavad survet Eesti metsade raiumisele ja on otseses seoses Eesti metsamajanduse tulevikuga tuleb arutada täie tõsidusega. Täna tehtud valed otsused võivad hiljem valusalt kätte maksta. Seetõttu on oluline, et antud tehase puhul alustatakse just keskkonna ja looduse küsimustega,“ ütles Vakra.

Projekti eestvedajate sõnul on esialgsed, ligi kaheksa kuud kestnud ettevalmistused jõudnud faasi, kus on võimalik ja otstarbekas projekti tutvustada. 30. jaanuaril esitas EST-FOR Invest Rahandusministeeriumile taotluse riigi eriplaneeringu algatamiseks. Kui eriplaneering algatatakse, siis toimub selle planeeringu kontekstis ka keskkonnamõjude hindamine. Projekti ettevalmistuste jätkudes on tänaseks läbi töötatud projekti põhilised keskkonnakaitselised ja -teemalised parameetrid. Projekt omab lisaks väga suurele majanduslikule mõjule ka märkimisväärset keskkonna-alast dimensiooni.

Tänasel kohtumisel keskkonnakomisjoniga esitletakse EST-FOR Investi projekti, milles on kesksel kohal just keskkonnaalaste probleemide ja lahenduste kirjeldamine.

Lisainfo: Rainer Vakra 5800 2828

Riigikogu pressiteenistus
Gunnar Paal,
6316351, 51902837
[email protected]
päringud: [email protected]

 

Tagasiside