Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Keskkonnakomisjonis on täna esimesel lugemisel valitsuse algatatud keskkonnatasude seaduse muutmise seaduse eelnõu (233 SE), millega soovitakse muuta energeetilise kasutusega maavarade nagu põlevkivi ja turvas keskkonnatasude kehtestamise aluseid.

Keskkonnakomisjoni esimehe Rainer Vakra sõnul tuleb mõista, et Eesti loodusvarad ja loodusressursid rahvuslik rikkus, mida tuleb kasutada säästlikult ning igaüks on kohustatud hüvitama kahju, mis ta on keskkonnale tekitanud. „Kindlasti tuleb arvestada antud eelnõu positiivset mõju Ida-Virumaa sotsiaalmajanduslikule olukorrale, aga ei tohi unustada, et keskkonnale tekitatav kahju ei sõltu nafta maailmaturuhinnast ega põlevkivitööstuse ettevõtjate finantsnäitajatest,“ ütles Vakra.

Vakra märkis, et kõne all on, kuidas eristada energeetilise kasutusega maavarade nagu põlevkivi ja turvas keskkonnatasude kehtestamise aluseid teistest maavaradest, mida kasutatakse ehituses. Ta selgitas, et põlevkivi ja turba tasustamise alus on eelnõu kohaselt nende energiatoodete või asendustoodete turuväärtus. Sellega soovib valitsus kehtestada energiatoote turuväärtusest sõltuva süsteemi energeetiliste maavarade eest riigitulu võtmiseks.

Komisjoni istungile on kutsutud keskkonnaminister Marko Pomerants, rahandusministeeriumi ning majandus-ja kommunikatsiooniministeeriumi esindajad.

Riigikogu pressiteenistus
Gunnar Paal,
6316351, 51902837
[email protected]
päringud: [email protected]

 

 

Tagasiside