Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu keskkonnakomisjoni tänasel istungil on tähelepanu keskmes Rail Balticu trassi rajamisega seotud küsimused.

Keskkonnakomisjoni saabus detsembrikuus teade Läti Rail Balticu raudtee rajamise projekti keskkonnamõju hindamise konsultatsiooni kohta. Seoses sellega soovib keskkonnakomisjon saada ülevaadet Läti KMH menetluse kohta. Samuti soovib keskkonnakomisjon saada informatsiooni, mis seisus on Eesti Rail Balticu raudtee rajamine.

Keskkonnakomisjoni esimees Rainer Vakra peab trassi rajamisel eriti oluliseks loodushoiu kõikide aspektide järgimist. „Kuigi trass ei hakka kulgema läbi Nabala-Tuhala looduskaitseala, tuleb selle rajamisel ka kõikjal mujal aluseks võtta keskkonnakaitsega seotud nõuete järgimine, aga seejuures ei tohi riik unustada kohalike inimeste huvisid,“ ütles Vakra.

Ta viitas majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi seisukohale, et trassi kulgemise teekond on nüüd lõplikult selgeks saanud. Seepärast soovib keskkonnakomisjon saada täit ülevaadet Rail Balticu kogu trassi võimalikest keskkonna kahjustamisega seotud ohtudest, et aidata neid ennetada või vältida.

Komisjoni istungile on kutsutud selgitusi jagama majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi nõunik Anti Moppel ning keskkonnaministeeriumi peaspetsialist Rainer Persidski.

Riigikogu pressiteenistus

Gunnar Paal, 6316351, 51902837

[email protected]

 

 

Tagasiside