Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Eesti Näituste messikeskuses jätkusuutliku ehituse konverentsil, kolmapäeval 6. aprillil algusega kell 11, otsitakse lahendusi ehituse säästvamaks muutmiseks.

“Pool maailma loodusvaradest kasutatakse ehituses ja on selge, et nõnda raiskaval moel me edasi kesta ei saa. Loodusressurss on üha kättesaamatum ja kallim,” selgitas Riigikogu keskkonnakomisjoni juht Yoko Alender konverentsi korraldamise tagamaid.

“Peame enam rõhuma kvaliteetsele renoveerimisele, uuskasutusele ja taaskasutatavusele, samuti kestlikele taastuvatele materjalidele. Kui avalikus sektoris on viimasel ajal häid näiteid puitehitusest, siis erasektoris on suur läbimurre veel tulemata,” ütles Alender.

„Konverentsil on esindatud poliitikakujundajad, tellijad, ehitajad, teadlased, arhitektid, kliimaspetsialistid,“ märkis Alender.

Konverentsi peaesineja on Aalto Ülikooli ressursitõhusa ehituse professor Matti Kuittinen, kes on rohepöörde ja ehitussektori vastastikuste mõjude vallas üks tunnustatuim ekspert Põhjamaades.

Konverentsi avab keskkonnaminister Erki Savisaar ja päeva juhib Kultuuriministeeriumi arhitektuuri- ja disaininõunik Veronika Valk-Siska

Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidu juhi Henrik Välja sõnul on puidul ehituse tulevikus üks võtmerolle. “Puit on taastuv loodusvara, mis targa majandamisega suureneb, mitte ei vähene. Keskkonna-alaseid eesmärke silmas pidades on oluline ka see, et puitmajades, -ustes, -akendes ja muudes ehitusmaterjalides kasutatav puit seob süsinikku edasi,” ütles Välja.

Eesti Puitmajaliidu tegevjuht Annika Kibus lisas, et võiksime puittoodetest, eriti aga puitmajadest mõelda kui süsinikupankadest. “Skandinaavias leidub ohtralt näiteid, kuidas industrialiseeritud puitehitusega on üles ehitatud mitmeid suuri selliseid “pankasid” – kortermajad, koolid, büroohooned. Ehitajateks tihtipeale Eesti ettevõtted. Aeg oleks ka kodumaal jätkusuutlikkuse suund võtta,” lausus Kibus.

Konverentsi “Jätkusuutlik ehitus Eestis” Eesti Näituste messikeskuses korraldavad Riigikogu keskkonnakomisjon, Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liit ning Eesti Puitmajaliit. 

Konverentsil osalemine on tasuta, aga vajalik on registreerumine SIIN

Konverentsi algusega kell 11 on võimalik jälgida ka veebiülekande kaudu.

Lisainfo: Yoko Alender [email protected] 

Riigikogu pressiteenistus
Gunnar Paal
631 6351, 5190 2837
[email protected]
päringud: [email protected]

 

Tagasiside