Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu keskkonnakomisjoni liikmed eesotsas komisjoni esimehe Marko Pomerantsi ja majanduskomisjoni liikmed eesotsas komisjoni esimehe Urmas Klaasiga kohtusid täna Toompea lossis Iiri parlamendi delegatsiooniga, keda juhtis kommunikatsiooni-, energeetika –ja loodusvarade komisjoni liige Noel Coonan

Marko Pomerants tutvustas külalistele Eesti energiamajanduse ülesehitust ning seoseid keskkonnamõjudega. Käsitlemist leidsid ka energiamajanduse efektiivsuse, konkurentsivõimelisuse ja keskkonnasäästlikkuse teemad ning vastavate arengukavade väljatöötamine ja rakendamine. Rääkides uutest võimalustest ja väljakutsetest energeetikas rõhutas Pomerants, et arutatavad võimalused tuuleenergia rakendamisel või tuumajaama rajamisel peavad käima käsikäes keskkonnaalase vastutusega. Samas tunnistas ta, et lähema paari aasta jooksul lõplikku lahendust tuumajaama rajamisel Eestisse ilmselt ei leita.
 

Urmas Klaas andis ülevaate Eesti majanduse olukorrast ning ettevõtluskeskkonna alasest riikliku tähtsusega küsimuse arutelu ettevalmistamisest Riigikogus. Klaasi sõnul on praeguses majanduskasvu pidurdumise olukorras kindlasti vaja heita pilk ka kaugemale ning arutada, kuidas võiks Eesti olla edukas 10-15 aasta pärast.

Noel Coonan omalt poolt tõi esile mõlema väikse riigi sõltuvuse üldisest maailma majanduse olukorrast ning nentis, et pärast pikka õitsenguaega on ka Iiri majanduskasv pidurdumas. Samas kutsus ta üles koos arutama, milliseid võimalusi ühiselt Euroopa Liidule pakkuda, et finantsstruktuurid oleks paremini seadusandlikult reguleeritud.
 

Kahepäevase visiidi raames kohtuvad Iiri parlamendiliikmed veel keskkonna- ja majandusministeeriumi ning Eesti Energia esindajatega.

Riigikogu pressitalitus
 
 
 
 
 
 

Tagasiside