Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Kantselei andis neljandat korda välja August Rei parlamendiuuringu stipendiumi. Stipendiumi asutamise eesmärk on edendada parlamendialast teadustööd. See antakse parlamendi-, parlamentarismi- või Eesti parlamentaarsete kogude alase magistri- või doktoritöö kirjutajale. Stipendiumikomisjon leidis, et sobilik stipendiumi kandidaat on Katerina Gorobets, kelle magistritöö teema on valijate esindamine parlamentaarse kontrolli raames.

Katerina Gorobets õpib alates 2010. aastast Tartu Ülikooli sotsiaalteaduskonna võrdleva poliitika magistriõppes. Töö juhendaja Mihkel Solvaku sõnul on Katerina tegelenud magistritöö teemaks oleva parlamendi kontrollfunktsiooni täitvate instrumentide kasutamise uurimisega viimase aasta jooksul. Ta on kogunud juba suure osa empiirilisest andmestikust, mida järgneva aasta jooksul lähemalt analüüsima hakkab. Sellest võib oodata põhjalikku ja huvitavat analüüsi.
 
Iga-aastaselt välja antava stipendiumi asutas Riigikogu Kantselei 2008. aastal. Esimesel aastal määrati stipendium Mihkel Solvakule, kelle doktoritöö teema on „Valida ja olla valitud: üksiksaadikute eelnõud, nende esitamine ja selle motiivid Eesti, Leedu ja Soome näitel“ ning 2009. aastal Priit Kallakasele, kelle magistritöö „Erakondade liikmeskondade areng Eestis 1995-2009“ keskendub eelkõige Eesti parlamendierakondade liikmeskonna muutustele. Eelmise aasta juunis kaitses Priit Kallakas edukalt oma magistritöö. 2010. aastal määrati stipendium Getter Tiirikule, kes käsitleb oma magistritöös erakondade sisedemokraatiat.
 
August Rei (1886-1963) oli Asutava Kogu liige ja esimees selle kokkutulemisest 23. aprillil 1919 kuni tegevuse lõpetamiseni. Aastatel 1920–1937 oli Rei I-V Riigikogu liige ning ajavahemikus 9. juuni 1925 – 22. juuni 1926 II Riigikogu esimees.
 
 
 
Riigikogu pressitalitus
 
 
Tagasiside