Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu julgeolekuasutuste järelevalve erikomisjon kinkis teabeameti juhi kohalt siseministeeriumi kantsleriks siirduvale Tarmo Türksonile täna toimunud pidulikul lahkumisüritusel pühendusega ajaloohõngulise vene päritolu binokli.
 
„Ajaloolase ja luurajana oskab Türkson talle kingitud binoklit kindlasti väärtustada,” märkis komisjoni esimees Jaanus Rahumägi.
 
Rahumägi kinnitusel on teabeamet olnud komisjonile meeldiv koostööpartner ja koostöö Türksoniga jätkub ka tema uuel ametipostil.
 
Osutades juhtkonnavahetusele teabeametis märkis Rahumägi, et Riigikogu julgeolekuasutuste järelevalve erikomisjon loodab meeldiva koostöö jätkumisele ka uue juhiga, kelle ees seisavad tõsised väljakutsed välisluure juhtimisel muutuvas julgeolekukeskkonnas. Rahumägi kinnitusel on komisjon juhtinud tähelepanu asjaolule, et Eesti julgeolekukorraldus on loodud enam kui kümme aastat tagasi ja vajab olulist kaasajastamist.
 
„Üheks võtmetähtsusega valdkonnaks on julgeolekuasutuste – kaitsepolitseiamet ja teabeamet – ülesehituse võrdsed alused, kuna teenistus, sealhulgas sotsiaalsed garantiid julgeolekuasutustes peavad olema korraldatud ühtsetel alustel,” ütles Rahumägi.
Kaks ametiaega teabeametit juhtinud Tarmo Türkson asub siseministeeriumi kantsleri ametikohale alates 27. jaanuarist  2011. Riigikogu julgeolekuasutuste järelevalve erikomisjon otsustas oma eilsel istungil toetada teabeameti uue peadirektorina Rainer Saksa kandidatuuri.
 
 
Riigikogu pressitalitus
 
 
Tagasiside