Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu täiskogu arutab homme, 10. mail kell 10 algaval istungil olulise tähtsusega riikliku küsimusena energiasäästu teemat.

Arutelu valmistas ette Riigikogu majanduskomisjon, mis komisjoni esimehe Kaja Kallase kinnitusel kuulas ära hulganisti erinevaid eksperte majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumist, Tallinna Tehnikaülikooli energeetikateaduskonnast, ASist Eesti Energia, ASist Elering, Sihtasutusest Kredex ja OÜst Energiasalv. Ettekanded puudutasid nii energiasäästmise võimalusi nii soojusenergeetikas, elektrienergeetikas, transpordis kui ka võrkudes ning võimalusi energiasalvestamiseks.
 
„Mis nendest ettekannetest välja koorus? Esiteks, säästa ei ole võimalik, kui sa ei tea, palju sa tegelikult kulutad. Tuleb välja, et inimeste teadlikkus oma energiatarbimisest on väga puudulik. On lahknevused inimeste arvamustes palju nad kulutavad ja selle vahel, palju nad tegelikult kulutavad. Seega alustada tuleb teadlikkuse tõstmisest. Teiseks on oluline vaadata energiasäästu kogumis – kuigi sääst soojusenergeetikas ja transpordis kasutatavates kütustes võib tuua kaasa elektrienergia tarbimise suurenemise, saab kogumis erinevaid viise kombineerides siiski säästa nii energiatarbimiselt kui ka rahaliselt,“ tõdes Kaja Kallas.

 

Homsel arutelul Riigikogu täiskogus esinevad ettekannetega majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts, Tallinna Tehnikaülikooli energeetikateaduskonna dekaan professor Tõnu Lehtla ja Riigikogu majanduskomisjoni esimees Kaja Kallas.

Riigikogu pressitalitus

 

Tagasiside