Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu majanduskomisjoni kutsel on praegu Eestis visiidil Brasiilia Rahvuskongressi Esindajatekoja delegatsioon, et tutvuda Eesti e-lahendustega. Kohtumisel majanduskomisjoni esimehe Kaja Kallase ja liikme Olga Sõtnikuga arutati Eesti e-lahenduste, hariduse, tööturu ja maksusüsteemi küsimusi.

„Meie e-riigis saab paljugi digitaalselt teha ja see aitab kokku hoida väärtuslikku tööaega. Vana Euroopaga võrreldes on siin rohkem erinevaid digitaalsete teenuste kasutusvõimalusi,“ ütles Kallas kohtumisel. Tema sõnul on Eestis, vaatamata paljudele e-lahendustele, selles valdkonnas arenguruumi. Eesti eeliseks on aga väiksus, mis võimaldab kiiremini uusi lahendusi kasutusele võtta.

Brasiilia Rahvuskongressi Esindajatekoja teaduse, tehnoloogia, kommunikatsiooni ja informaatika komisjoni liikmed Júlio Campos, Paulo Henrique Lustosa ja Ruy Carneiro leidsid kohtumisel, et on väga huvitav tutvuda Eesti e-lahenduste võimalustega samal ajal, kui terve maailm arutab internetiga seoses inimõigusi, sotsiaalseid õigusi või turvalisusküsimusi.

Brasiilia Esindajatekoja liikmetega kohtusid ka Eesti-Brasiilia parlamendirühma aseesimees Mart Nutt ja liikmed Deniss Boroditš, Lauri Luik ning Andrei Korobeinik.

Visiidi kestel külastab Brasiilia delegatsioon ka riigikantseleid, info- ja kommunikatsioonitehnoloogia demokeskust, maksu- ja tolliametit, NATO küberkaitsekeskust, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumit, Eesti e-tervise sihtasutust ja e-riigi akadeemiat.

Brasiilia on Eestile Lõuna-Ameerika riikidest peamine kaubanduspartner. Eesti ja Brasiilia kaubavahetuse bilanss on käesoleval aastal kolme kvartali kokkuvõttes positiivne. Statistikaameti andmetel oli üheksa kuuga Eesti eksport Brasiiliasse 25,8 miljonit eurot ja import Brasiiliast 17,5 miljonit eurot.

Vaata fotosid kohtumiselt 

Riigikogu pressiteenistus

Tagasiside