Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Kantselei andis viiendat korda välja August Rei parlamendiuuringu stipendiumi. Stipendiumi asutamise eesmärk on edendada parlamendialast teadustööd. See antakse parlamendi-, parlamentarismi- või Eesti parlamentaarsete kogude alase magistri- või doktoritöö kirjutajale. Stipendiumikomisjon tunnistas sobivaks 2 kandidaati: Kadri Vakmanni ja Dmitri Gerassimovi, mistõttu otsustati sel aastal anda välja kaks stipendiumi.

Tartu Ülikooli võrdleva poliitika magistrandi Kadri Vakmanni magistritöö teema on „Valimissüsteemide mõju proportsionaalsusele ja parlamendi killustatusele“, juhendajaks prof Rein Taagepera. Tallinna Ülikooli riigi- ja poliitikateaduste doktorant Dmitri Gerassimov on oma töö teemaks valinud „Neoliberalismi hegemoonia kehtestamine seadusloomes Eesti näitel“. Tema doktoritöö juhendajad on dots Leif Kalev ja Peeter Selg.

Iga-aastaselt välja antava stipendiumi asutas Riigikogu Kantselei 2008. aastal. Esimesel aastal määrati stipendium Mihkel Solvakule, kelle doktoritöö teemaks oli „Saadikute eelnõud parlamendis: Soome ja Eesti võrdlev uuring“ ning 2009. aastal Priit Kallakasele, kelle magistritöö keskendus eelkõige Eesti parlamendierakondade liikmeskonna muutustele. 2010. aastal anti stipendium Getter Tiirikule, kes käsitles oma magistritöös erakondade sisedemokraatiat. Kallakas kaitses edukalt oma töö 2010. aastal, Solvak 2011. aastal ja Tiirik käesoleval aastal. Eelmisel aastal määrati stipendium Katerina Gorobetsile, kes uurib oma magistritöös valijate esindamist parlamentaarse kontrolli raames; töö kaitsmine seisab veel ees.

August Rei (1886-1963) oli Asutava Kogu liige ja esimees selle kokkutulemisest 23. aprillil 1919 kuni tegevuse lõpetamiseni. Aastatel 1920–1937 oli Rei I-V Riigikogu liige ning ajavahemikus 9. juuni 1925 – 22. juuni 1926 II Riigikogu esimees.

Lisateave: www.riigikogu.ee või [email protected]

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside