Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Euroopa Rohelise Pealinna idee algataja Jüri Ratas keskendus täna oma ettekandes konverentsil „Roheline ja turvaline Tallinn“ Euroopa Rohelise Pealinna idee tekkeloole ning tõi välja Tallinna tõsisemad väljakutsed antud tiitli pälvimiseks. 

„Tallinna soov saada 2018. aastal Euroopa Roheliseks Pealinnaks on mitmes mõttes sümboolse tähendusega. Siis tähistab meie riik oma 100-ndat juubelit, Eesti on Euroopa Liidu Nõukogu eesistuja maa ning Kadrioru park saab 300-aastaseks,“ märkis Riigikogu aseesimees Jüri Ratas oma ettekandes. „Kultuuripealinna tiitel 2011. aastal tõestas, et Tallinn suudab edukalt konkureerida teiste Euroopa linnadega. Keskkonnaalastes küsimustes tuleb meil aga veel tööd teha,“ lisas ta. 

Ratase hinnangul on Tallinnas endiselt tõsiseks murekohaks liiklustingimused ja sellest tulenev müra ning õhusaaste. Ratas tunnustas Tallinna otsust eelisarendada ühistransporti ning leidis, et autosõitjate arvu vähendamiseks peab inimene jõudma trammi, trolli või bussiga soovitud sihtkohta kiiremini kui autoga. 

„Ühistranspordi arendamisel tuleb lisaks kiirusele, mugavusele ja puhtusele keskenduda kindlasti ka sõiduvahendite keskkonnasõbralikkusele, ehk eelistada tramme ja trolle. Täna on veel vara öelda, kas Tallinna otsus tasuta ühistranspordile üle minna aitab nende eesmärkide saavutamisele kaasa, sest tasuta kvaliteetse teenuse pakkumine on keeruline väljakutse,“ rõhutas Ratas. 

Euroopa Rohelise Pealinna idee algatas toonane Tallinna linnapea Jüri Ratas Tallinna päeval, 15. mail 2006. aastal ning see mõte leidis kiiresti toetust nii Euroopa linnade kui ka Euroopa Komisjoni poolt. Tänaseks on tiitlile kandideerinud 56 erinevat linna, ehk tegemist on tunnustatud ja jätkusuutliku konkursiga. 

Riigikogu pressitalitus

 

Tagasiside