Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu aseesimees Jüri Ratas esines täna Vabariigi 96. aastapäevale pühendatud aktustel Pirita Majandusgümnaasiumis, Tallinna Järveotsa Gümnaasiumis ja Tallinna Õismäe Vene Lütseumis. Ratas meenutas ligi sada aastat tagasi aset leidnud ajaloolisi sündmusi ja tunnustas meie esivanemate vaprust ja kindlameelsust. 

„Täna meenutame ja tähistame toonaseid julgeid otsuseid ning tegusid uhkuse ja tänutundega. Tunnustame ja mälestame vapraid mehi ning naisi, kes tõid Eesti riigile vabaduse. Meie esivanemad riskisid kõigega, mis neil oli. Tuhanded andsid Vabadussõjas oma elu iseseisva Eesti riigi ja rahva eest võideldes. Seda ajaloolist tõde ei tohi me mitte kunagi unustada,“ ütles Ratas. 

„Juba nelja aasta pärast tähistab Eesti Vabariik oma sajandat juubelit. See on küll märkimisväärse saavutus, kuid meil tuleb juba täna mõelda ka tulevikule. Iga Eesti inimese kohustus on anda oma panus, et meie riik ja rahvas saaks tähistada ka 150-ndat ning 200-ndat juubelit,“ toonitas Riigikogu aseesimees. 

„Eesti oluliseks väljakutseks on jätkuvalt rahvaarvu langemine. Üheaegselt on probleemiks nii väike sündide arv kui ka lubamatult suur väljaränne. Välismaal elamise, õppimise ja töötamise kogemus tuleb kindlasti mitmes mõttes kasuks. Seejuures ei tohi aga unustada oma kodumaad, mis kõiki lahkujaid pikisilmi tagasi ootab. Jäädavalt välismaale suunduvad inimesed jätavad Eestis maha tühimiku, mida keegi peale nende täita ei suuda,“ rõhutas Ratas. 

Riigikogu aseesimees Jüri Ratas soovib kõigile Eesti inimestele pidulikku Eesti Vabariigi aastapäeva. „Kutsun üles alati oma kodumaad hoidma ja armastama,“ ütles Ratas. 

Riigikogu pressiteenistus 

 

 

Tagasiside