Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu aseesimees ja Euroopa Rohelise Pealinna idee algataja Jüri Ratas esineb täna Nokia Kontserdimajas toimuval Koduomanike Kongressil, mille peateljeks on „Elekter ja küte. Koduomaniku tulevik ja toimetulek”. 

„Järjekindlalt kallinevad eluasemekulud on muutunud tõsiseks probleemiks üha suuremale hulgale inimestele. Kõige raskem on loomulikult madalapalgaliste ja pensionäride olukord, aga hinnatõus on puudutanud meid kõiki,” rõhutas Jüri Ratas. 

„Riik peab siinkohal oma rahvale appi tulema ning maksupoliitika abil hinnatõusu leevendama. Näiteks on Riigikogu opositsioon välja pakkunud toasooja käibemaksu alandamist 9%-ni ja elektriaktsiisi langetamist Euroopa Liidu miinimummäärani. Täna kehtib Eestis ligi 4,5 korda kõrgem aktsiisimäär,” toonitas Ratas. 

„Roheline elu- ja mõtteviis aitab samuti kodukulusid vähendada ning muudab meie elukeskkonna puhtamaks ja tervislikumaks. Ma pean silmas nii ebavajalikest toodetest ja teenustest loobumist kui ka energiasäästlike majade ehitamist ning olemasolevate renoveerimist,” lisas Ratas. „Säästlik eluviis ja taastuvate energiaallikate osakaalu suurendamine on meie piiratud ressurssidega maailmas üha olulisemal kohal.” 

„Tallinna puhul on roheline poliitika eriti aktuaalne, sest linn on võtnud eesmärgiks pälvida 2018. aastal Euroopa Rohelise Pealinna tiitel. Tegutseda tuleb juba täna, sest võitja valitakse 2016. aastal,” märkis Ratas. 

„Euroopa Rohelise Pealinna idee põhiline eesmärk on kutsuda üles kõiki Euroopa linnasid ja inimesi igapäevaselt püüdlema parema ning säästvama elukeskkonna poole. Kuna roheline eluviis aitab ühtlasi vähendada inimeste väljaminekuid kodukuludele, on tegemist kahekordse võiduga,” lõpetas Ratas. 

Lisainfo: http://www.omanikud.ee/ii_eesti_koduomanike_kongress

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside