Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu aseesimees Jüri Ratas esines täna sõnavõtuga Maarjamäe mälestusväljakul Teise maailmasõja ohvrite ja langenute mälestuspäeva tähistamisel. 

„Täna mälestame ühiselt kõiki selle kohutava konflikti tagajärjel hukkunuid. Nii mundris kui ka mundrita inimesi, nii eestlasi kui ka venelasi, sakslasi, soomlasi ja lätlasi ning kõigi teiste rahvaste poegi ja tütreid. Me mälestame neid, kelle pikk elu oli liitnud kahte möödunut sajandit, aga ka neid, kelle äsjaalanud elutee kohe ka lõppes,“ lausus Jüri Ratas. 

„Ühtlasi tuleb meil nii täna, homme, kui ka kümne ja saja aasta pärast tänada ning tunnustada kõiki veterane, kes sageli olude sunnil võõra riigi mundris oma südames Eesti iseseisvuse nimel võitlesid,“ lisas Ratas. 

„Teine maailmasõda on maailma ajaloo kõige hävitavam ja ohvriterohkem sõda. Eesti rahva jaoks tähendas Teine maailmasõda meie riigi korduvat okupeerimist, võõrvallutajate omavahelisi lahinguid meie kodumaa pinnal, hirmsaid küüditamisi ning kannatusi. Teise maailmasõja lõpp Euroopas on ülioluline ja hindamatu sündmus maailma ajaloos, aga meie riigi taasiseseisvumiseni kulus pärast sõja lõppu veel 46 aastat,“ tõi Riigikogu aseesimees välja karmi ajaloolise tõe. 

„Kõigi vallutajate kiuste on Eesti täna vaba riik, mis kuulub Euroopa Liitu ja NATO-sse. Meie rahva vabadustahe on olnud tugevam kui mistahes võõra riigi sõjajõud. Oma ajalugu tuleb aga tunda ja mäletada. Seetõttu peavad Eesti Vabariik ja meie liitlased alati tunnustama kangelasi, kes vaba Eesti, vaba Euroopa ja vaba maailma eest langesid ning tegema kõik rahu tagamiseks,“ rõhutas Ratas. 

Riigikogu aseesimees Jüri Ratas soovib kõigile mõtlikku ning väärikat Teise maailmasõja lõpu tähistamist. 

Link Jüri Ratase sõnavõtu täistekstile: http://ratas.ee/index2.php?pid=3&id=301&w=2 

Riigikogu pressitalitus

 

Tagasiside