Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Euroopa Rohelise Pealinna idee algataja Jüri Ratas osaleb täna Brüsselis pidulikul tseremoonial, kus tänane Euroopa Roheline Pealinn Vitoria-Gasteiz (Hispaania) annab tiitli üle 2013. aasta võitjale – Prantsusmaa linnale Nantes´ile.

„Mul on siiralt hea meel, et 2006. aastal alguse saanud Euroopa Rohelise Pealinna idee aitab muuta kogu Euroopat rohelisemaks ja keskkonnasõbralikumaks. Soovin tunnustada kõiki Euroopa Rohelisi Pealinna tiitlile kandideerinud linnasid ja seniseid võitjaid (Stockholm, Hamburg, Vitoria-Gasteiz, Nantes, Kopenhaagen),“ sõnas Riigikogu aseesimees Jüri Ratas.

„Tallinn on seadnud eesmärgiks saada 2018. aastal Euroopa Roheliseks Pealinnaks ja ma väga loodan, et see siht aitab muuta kogu Eestit keskkonnasõbralikumaks. Tiitli võitmine oleks tõsine saavutus, aga sellest märksa olulisem on, et nii meie kui ka meie järeltulijad saaksid elada rohelises ja puhtas elukeskkonnas,“ lisas Ratas.

Jüri Ratase sõnul võib auväärt tiitel Baltimaadesse jõuda ka varem, sest Leedu linn Kaunas on üks 2015. aasta kandidaatidest. Täna on seis aga veel lahtine, sest Kaunasele pakuvad tugevat konkurentsi Bristol (Suurbritannia), Brüssel (Belgia), Bydgoszcz (Poola), Dublin (Iirimaa), Glasgow (Suurbritannia), Kütahya (Türgi) ning Ljubljana (Sloveenia).

Euroopa Rohelise Pealinna konkurssi eesmärk on kutsuda üles kõiki Euroopa linnasid ja inimesi igapäevaselt püüdlema parema ja säästvama elukeskkonna poole. Idee algatas 2006. aastal toonane Tallinna linnapea Jüri Ratas.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside