Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu aseesimees Jüri Ratas kutsub kõiki täna õhtul kell 20 Jüriöö parki, kus tähistatakse 670. aasta möödumist Jüriöö ülestõusust. 

„Täna on õige päev meenutada meie luuleklassiku Juhan Liivi kuldset mõtet: „Kes minevikku ei mäleta, see elab tulevikuta.“ Jüriöö ülestõus näitas ja näitab jätkuvalt eestlaste otsustavust ja tõelist vabadusetahet. Seetõttu on kandunud mälestus Jüriöö ülestõusust põlvest-põlve edasi ning säilinud meie rahva ühises mälus,“ lausus Ratas. 

„Eesti rahva ülim tahe – olla iseenda kodumaal peremees – on aidanud meid ja meie esivanemaid siin külmal, kuid kaunil maal läbi aastatuhandete püsima jääda. Läinud sajandil tõi see Eestile ka riikliku iseseisvuse. Me ei tohi aga kunagi unustada, et saame vabade meeste ja naistena siin vabal maal seista tänu meie esivanemate meelekindlusele ja eneseületusele ning peame ka ise oma vabadust iga päev hoidma ja hindama,“ rõhutas Ratas. 

„Täna tähistame 670. aasta möödumist Jüriöö ülestõusu algusest ning ühtlasi Eesti parlamendi sünnipäeva – 94 aastat tagasi kogunes Estonia kontsertsaalis esimest korda Asutav Kogu, mis oli Riigikogu eelkäija. Käesoleval aastal tähistame jüripäeval meie riigis esimest korda ka veteranipäeva – missioonisõdurite ja teenistuses vigastada saanud sõjameeste päeva,“ lisas Ratas. 

„Jüripäev on Eesti rahvakalendris lootustandev tähtpäev, mis märgib õige kevade ja kevadtööde algust. Ka mina olen lootusrikas Eesti tuleviku suhtes ja usun, et kui me oma vabadust iga päev hindame, oma riigi üle ikka ja alati uhkust tunneme ning tema heaks usinasti tegutseme, siis tõuseb Pika Hermanni torni jätkuvalt sini-must-valge lipp ja süttivad lõkked jüriööl,“ avaldas Riigikogu aseesimees Jüri Ratas kindlat veendumust. 

Ratas tänab ja tunnustab ühtlasi Tallinna aukodanik Jüri Uppinit ja kõiki teisi, kes kauni ja väärika Jüriöö pargi loomise idee taasalgatasid ja selle ka edukalt ellu viisid. Ratase sõnul on Jüriöö park Eesti ajaloo altar, mis jutustab meie rahva tublidusest, tema kustumatust vabadusihast, võitudest ja kaotustest. 

Lisainfo ürituse kohta: http://www.tallinn.ee/est/Tallinnas-tahistatakse-Jurioo-ulestousu-670.-aastapaeva 

Riigikogu pressitalitus

 

Tagasiside