Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu aseesimees Jüri Ratas kohtus täna Toompeal Lions Internationali asepresidendi Barry Palmeri ja organisatsiooni endise rahvusvahelise direktori Harri Ala-Kuljuga, kelle visiit toimub vahetult enne tuleval esmaspäeval Lõuna-Koreas Busanis algavat Lionsi liikumise maailmakongressi. 

Ratas kiitis Eesti Lionsi liikumise tegevust. „Lionsi tegevus näitab ühiskonnas toimivat hoolivust inimeste vahel,“ toonitas Ratas. Lisaks nimetatud ühiskonna seisukohalt oluliste probleemide lahendamisele on Lionsi klubi liikmed pannud õla alla ka kogukonna seisukohalt vajalike probleemide lahendamisele, mis aidanud kaasa paikkonna inimeste ühendamisele. 

Külalised avaldasid tunnustust Eesti Lionsi liikumisele. Nad rõhutasid asjaolu, et vaatamata majandussurutisele on liikumine jätkanud oma viljakat tegevust ja andnud oma toetuste kaudu tugeva impulsi ühiskonnas oluliste probleemide lahendamisele. Eesti Lionsi liikumise tunnustuseks on kindlasti seegi, et Eesti Lionsi liikumise endine kuberner Kalle Elster on eelseisval maailmakongressil potentsiaalne kandidaat rahvusvahelise direktori ametikohale. 

Lisaks Ratasele võtsid kohtumisest osa Riigikogu liikmed Sven Sester, Urve Tiidus, Viktor Vassiljev ja Meelis Mälberg

Rahvusvaheline Lions klubide organisatsioon on maailma suurim heategevusliikumine, kuhu kuulub 1,3 miljonit inimest enam kui 200 riigist. Lionsi eesmärgiks kogu maailmas on teenida raha läbi erinevate ürituste, et annetada see heategevuseks. Lionsi Eesti piirkonda kuulub praeguseks ligi 1300 liiget, kes on koondunud enam kui 60nesse klubisse. Nimetatud klubid paiknevad üle Eesti erinevates kohtades. 

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside