Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu aseesimees Jüri Ratas osaleb täna kell 12.00-13.00 Narva muuseumis pidulikul tseremoonial, mille käigus antakse üle kodakondsustunnistused uutele Eesti kodanikele, kes on edukalt läbinud naturalisatsiooni protsessi. 

„Inimesed, kes on pingutanud Eesti kodakondsuse pälvimiseks, väärivad meie kõigi tunnustust. Soov Eesti kodanikuks saada tähendab tahet enda ning oma perekonna tulevikku Eesti Vabariigiga siduda. Vabade inimeste vaba tahe elada just siin kaunil maal ning oma oleviku ja tuleviku üle otsustada tõi Eestile iseseisvuse ja on meie kodumaa püsimise alustalaks,“ märkis Jüri Ratas. 

Ratas rõhutas, et iga kodaniku roll Eestis on kordades olulisem kui maailma suurriikides ning meil tuleb hinnata ja väärtustada kõiki inimesi. Pidulik kodakondsustseremoonia on Ratase hinnangul hea näide kaaskodanike märkamisest ja tunnustamisest ning mõjub kindlasti positiivselt ka Eesti Vabariigi mainele. 

„Täna on Eesti elanike arv jätkuva väljarände ning madala sündivuse tagajärjel küll vähenemas, aga ajalugu on näidanud, et meie inimesed on visad ning elavad üle ka kõige raskemad ajad. Eesti tulevik on meie ühistes kätes ning Eesti kodanikena on meil lisaks õigustele ka kohustus ja vastutus oma riigi ees,“ lisas Ratas. „Küsigem siis endalt ikka ja alati – mida mina saan teha oma kodumaa heaks.“ 

Kodakondsustunnistuste piduliku üleandmisega alustati 2008. aastal toonase rahvastikuministri büroo eestvedamisel, esimene tseremoonia toimus sama aasta veebruaris Jõhvis. Alates 2009. aastast tegeleb kodakondsustunnistuste pidulike üleandmisürituste korraldamisega Kultuuriministeerium koostöös Politsei- ja Piirivalveametiga. 

Ratas külastab laupäeval ühtlasi Narva Aleksandri Suurkirikut ning piirivalvebüroo Narva kordonit ja maanteepiiripunkti. 

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside