Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Euroopa Rohelise Pealinna idee algataja Jüri Ratas osales Kopenhaagenis toimunud auhinnatseremoonial, kus kuulutati välja 2016. aasta võitja. Kaheteistkümne kandidaadi seast valiti parimaks Sloveenia pealinn Ljubljana, mis jõudis finaali juba teist korda.

„Sloveenia pealinn võitis 2016. aasta tiitli, sest Ljubljana elanikud ja linnajuhid on mõistnud pikaajaliste ning ambitsioonikate keskkonnaalaste eesmärkide olulisust. Ljubljana lähtub oma tegevuses laiapõhjalisest strateegiast „Visioon 2025“, mis hõlmab nii rohelist elukeskkonda, ühistransporti ja energeetikat kui ka teisi inimeste jaoks olulisi valdkondi. Läbimõeldud ning tulevikku vaatavat lähenemist hindas kõrgelt ka Euroopa Rohelise Pealinna žürii,“ selgitas Riigikogu aseesimees Jüri Ratas.

„Ljubljana ja kõik varasemad võitjad on heaks eeskujuks omavalitsustele Eestis, Euroopas ning kogu maailmas. Rohelise Pealinna konkursil osalenud linnu iseloomustab teadlik ning sihikindel tegevus inimeste heaolu ja elukeskkonna tõstmisel. Keskkonnasäästlik mõtte- ja eluviis on üliolulised, sest ainult nii tagame puhta ning rohelise kodu ka meie järeltulevatele põlvedele,“ lausus Jüri Ratas.

„Tallinna võimalik kandideerimine 2018. aasta Euroopa Rohelise Pealinna tiitlile aitab samuti muuta meie linnaruumi rohelisemaks, tervislikumaks ja puhtamaks. Konkursi võitmine oleks suur saavutus, mis tõstaks Tallinna ja kogu Eesti rahvusvahelist mainet ning tuntust,“ märkis Jüri Ratas. „Võitjaks võime ennast aga pidada juba täna, sest iga Euroopa Rohelise Pealinna konkursi tulemusena paraneb meie kõigi elukeskkond.“

Riigikogu pressiteenistus
 

Tagasiside