Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Euroopa Rohelise Pealinna idee algataja Jüri Ratas osales tänavu Euroopa Rohelise Pealinna tiitlit kandvas Nantesis toimunud auhinnatseremoonial, kus kuulutati välja võitja ülejärgmiseks aastaks. Euroopa Roheliseks Pealinnaks 2015. aastal osutus Suurbritannia linn Bristol. 

„Bristolile tõi edu järjekindel ja sihipärane tegevus oma elukeskkonna rohelisemaks ja keskkonnasõbralikumaks muutmisel. Bristol jõudis tänavu juba kolmandat korda finaali ning osutus seekord kõige tugevamaks kandidaadiks,“ lausus Jüri Ratas. 

„Ma loodan väga, et ka Tallinna soov kanda 2018. aastal Euroopa Rohelise Pealinna tiitlit saab reaalsuseks. Eesmärgi saavutamiseks tuleb meil püüelda iga päev ühiselt rohelisema linna poole ning kindlasti õppida kõigi seniste võitjate kogemustest. Näiteks tasub eeskuju võtta Bristolist, mis tegi linnakeskkonna rohelisemaks muutmiseks tihedalt koostööd ka kolmanda sektoriga,“ tõi Ratas välja. 

„Rohelise Pealinna tiitli põhiline eesmärk on kutsuda üles kõiki Euroopa linnasid ja inimesi igapäevaselt püüdlema parema ja säästvama elukeskkonna poole. Ühtlasi annab algatus positiivset eeskuju kogu maailmale, sest keskkonnahoid muutub iga aastaga üha olulisemaks küsimuseks,“ lisas Ratas. 

Euroopa Rohelise Pealinna idee sai alguse Tallinnas selle linna päeval, 15. mail 2006. aastal. Toonase linnapea Jüri Ratase algatatud mõtet toetasid väga paljud Euroopa linnad ning ka Euroopa Komisjon, kes võttis enda peale statuudi ja konkursikorra väljatöötamise. Esimene Roheline pealinn kuulutati välja 2009. aastal. 

Riigikogu pressitalitus

 

Tagasiside