Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu aseesimees Jüri Ratas osales täna südaöösel Saarde vallas Kilingi Nõmme lipuväljakul „MINU RIIK 95” tähistamisel. Pidulikul üritusel loeti ette Eesti Vabariigi iseseisvusmanifest ning tervituskõnedega esinesid Riigikogu aseesimees Jüri Ratas ja Saarde Vallavolikogu esimees Erli Aasamets

„18. veebruaril 95 aastat tagasi oli alanud Saksa armee võimas pealetung idarindel. Enamlased põgenesid, meie rahvuslikud jõud kasutasid targalt ja julgelt tekkinud olukorda. 23. veebruaril 1918 loeti Pärnus esimest korda ette iseseisvusmanifest. 24. veebruaril astus Tallinnas ametisse Eesti Ajutine Valitsus ja seda päeva loetakse Eesti Vabariigi loomise päevaks,” tunnustas Ratas meie vaprate Eesti inimeste otsustavat tegutsemist.

„Eesti iseseisvumine ning hilisem taasiseseisvumine on imelised ja erakordsed sündmused mitte ainult Eesti rahva, vaid kogu maailma demokraatia jaoks. Eesti on küll pindalalt ja rahvaarvult väike, kuid meie tahe olla vaba ja oma kodumaa saatuse üle ise otsustada on lõpmatult suur,” rõhutas Riigikogu aseesimees. 

„Iseseisvat Eesti Vabariiki ei tohi aga kunagi võtta iseenesestmõistetavalt. Maailmas on meist märksa suuremaid rahvaid, kel puudub oma riik ja kelle saatus on teiste määrata. Meie riiki ja rahvast tuleb täna hoida samasuguse sihikindluse ja vaimsusega nagu meie esivanemad, kes Eesti Vabariigi välja kuulutasid ning selle iseseisvust Vabadussõjas kaitsesid,” toonitas Ratas. 

„Ühiselt pingutades ning üksteist hoides oleme läbi ajaloo suutnud ületada kõik takistused. Eesti rahva tahe siin kaunil maal püsima jääda on ka täna suurem kui mistahes ajutised probleemid,” väljendas Ratas veendumust. 

Riigikogu aseesimees Jüri Ratas soovis kõikidele Eesti inimestele ilusat ja meeleolukat Eesti Vabariigi aastapäeva ning kutsus üles alati oma Isamaa üle uhkust tundma ja olema valmis teda kaitsma. 

Riigikogu pressitalitus

 

Tagasiside