Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu aseesimees Jüri Ratas osaleb täna õhtul XII Eestimaa talimängude avamisel. Talimängud toimuvad 1.-3. märtsil Võrus ning avapäeval on võistlustules ka Riigikogu korvpallimeeskond, mis peab põnevuskohtumise omavalitsusjuhtidega. 

„Järjekordsed talimängud tõestavad taaskord, et Eesti rahvas on suur spordirahvas ja seda aastaringselt. Kõik 3000 sportlast, kes omavahel 17 erineval spordialal üksteiselt mõõtu võtavad on meile väärt eeskujuks. Ühtlasi on meeldiv tõdeda, et talimängudel on osalejaid kõigist Eesti maakondadest,“ sõnas Ratas. 

„Tunnustamist väärib talimängude traditsioon tervikuna, sest see on juba ligi 50 aastat aidanud tõsta inimeste huvi sportimise vastu. Tegemist on suurima omalaadse spordisündmusega Baltimaades,“ tõi Ratas välja. 

„Mul on hea meel, et talimängud toimuvad üle mitmekümne aasta taas Võru linnas, kust need 1965. aastal alguse said. Võrumaa on ennast kindlalt kirjutanud Eesti spordi ajalukku. Seal sündinud treenerite ja olümpiavõitjate panust Eesti spordi arengule on raske üle hinnata. Ühtlasi olen ma kindel, et kuuleme ka tulevikus paljudest Võrumaalt võrsunud tublidest sportlastest,“ avaldas Ratas veendumust. 

Riigikogu aseesimees Jüri Ratas soovib tunnustada kõiki tublisid ja sporti armastavaid inimesi ning ühendusi, kes on andnud oma panuse järjekordsete talimängude läbiviimiseks. Eestimaa XII talimängud korraldab Eestimaa Spordiliit Jõud koostöös Võru Linnavalitsuse, Võru Spordikeskuse ja Võrumaa Spordiliiduga. Talimängud toimuvad Eesti Olümpiakomitee egiidi all. 

Riigikogu pressitalitus

 

Tagasiside