Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Kantselei August Rei parlamendiuuringu stipendiumi said sel aastal Tartu Ülikooli ajaloo õppekava magistrant Jürgen Tamme ja Tartu Ülikooli õigusteaduskonna magistrant Vladimir Svet.

Jürgen Tamme magistritöö teema on „Välis- ja julgeolekupoliitika käsitlemine Eesti parlamentaarsetes institutsioonides 1917-1940“. Töö uurib, millised olid parlamentaarsete institutsioonide võimalused korraldada ning suunata maailmasõdade vahelisel perioodil välis- ja julgeolekupoliitikat. Samuti seda, milline oli tolleaegne võimutasakaal parlamendi ning teiste riigivõimu institutsioonide vahel välis- ja julgeolekupoliitika kujundamisel.

Vladimir Svet kirjutab magistritöö teemal „Riigikogu isekorraldusõigus Eesti põhiseaduses ja võrdlevas perspektiivis“. Töö kesksed küsimused on, kas isekorraldusõigus kui instituut, on üldse kohane Eesti õigusele, millal ja millistel asjaoludel on parlamendi isekorraldusõigus tekkinud, kuidas on isekorraldusõigus ajas muutunud ja kuidas saab seda sisustada kaasaaegses Eesti õigusruumis. Samuti on eesmärk uurida isekorraldusõigust rahvusvaheliselt võrdlevas perspektiivis.

Iga-aastaselt välja antava August Rei stipendiumi asutas Riigikogu Kantselei 2008. aastal. Parlamendiuuringu stipendiume on määratud juba kaheteistkümnele magistri- või doktoritöö kirjutajale. Seitse kandidaati on tänaseks kraadi edukalt kaitsnud.

Stipendiumi eesmärk on toetada ja edendada parlamendialast teadustööd. See antakse parlamendi-, parlamentarismi- või Eesti parlamentaarsete kogude alase magistri- või doktoritöö kirjutajale.

August Rei (1886-1963) oli Asutava Kogu liige ja esimees selle kokkutulemisest saadik 23. aprillil 1919 kuni tegevuse lõpetamiseni. Aastatel 1920–1937 oli Rei I-V Riigikogu liige ning ajavahemikus 9. juuni 1925 – 22. juuni 1926 II Riigikogu esimees.

Lisainfo: www.riigikogu.ee/infoallikad/uuringud/stipendiumid/ või [email protected].

Riigikogu pressiteenistus
Marie Kukk
631 6456; 58 213 309
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside