Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu julgeolekuasutuste järelevalve erikomisjon sai täna ülevaate Politsei- ja piirivalveameti tegevusest narkokuritegevuse ja narkootikumide kättesaadavuse piiramisel. Erilist tähelepanu pöörati Keskkriminaalpolitsei tegevusele ülikange uimasti fentanüüli kättesaadavuse vähendamiseks.

Komisjoni esimehe Ken-Marti Vaheri sõnul on fentanüüli süstimise tagajärjeks raskekujuline uimastisõltuvus, üledoosid ja surm. „Fentanüüli levitavate kurjategijate tabamine on tähtis, kuid mitte ainus võimalus uimastite leviku ja tarbimise vähendamisel Eestis. Keskkriminaalpolitseil on täita selles tegevuses keskne roll, mille tähtsust on raske üle hinnata,“ ütles Vaher.

Komisjoni tänasel istungil tõdeti, et Politsei- ja piirivalveameti tegevus raske narkokaubitsemise kui organiseeritud kuritegevuse vähendamisel on süsteemne ja eesmärgipärane. Sellele on kaasa aidanud mitmed muudatused ametisiseses töökorralduses.

„Kui kolme aasta eest hakati organiseeritud kuritegevuse tõkestamisele pöörama enamat tähelepanu ja eraldati ka märgatavalt rohkem ressursse, siis praegu on see töö järk-järgult vilja kandmas. Seda näitab langev uimastisurmade arv, samuti on tabatud mitmed narkokaubitsemise juhtfiguurid,“ ütles Vaher. „Uimastite üledoosist tulenevate surmade arv on viimasel kolmel aastal järjekindlalt vähenenud ning sel aastal võib see langeda juba alla saja.“

Komisjon sai tänasel istungil ülevaate veel Keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo tegevuse kohta. Büroo peamiseks ülesandeks on korruptsioonijuhtumite uurimine kohalikes omavalitsustes, avalik-õiguslikes juriidilistes asutustes, aga ka võimalike juhtumite uurimine erasektoris.

Riigikogu pressiteenistus
Kati Varblane
T: 631 6353, 516 9152
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside