Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu julgeolekuasutuste järelevalve erikomisjon viis mais läbi kontrolli kaitsepolitseiameti teabetoimikute üle, et selgitada, kas ameti poolt teostatud pealtkuulamised on teostatud seadust järgides.

„Kontrolli tähelepanu oli suunatud sellele, kas kaitsepolitsei tuvastatud telefoninumbrite pealtkuulamine on olnud seadustega kooskõlas. See on osa komisjoni laiemast ja regulaarsest kavast, et teostada parlamentaarset tsiviilkontrolli julgeolekuasutuse üle ja anda vastuseid avalikkuse õigustatud huvile ning küsimustele,“ ütles erikomisjoni esimees Ken-Marti Vaher.

Komisjoni vaatluse all olid 2014. aastal jälitustoiminguna teostatud sidevahendite pealtkuulamised. Riigiprokuratuur teostas 2015. aastal septembrist-detsembrini kohustuse täitmise kontrolli Eestis tegutsevates sideettevõtetes. Prokuratuuri juhuvalikusse sattus ka 10 telefoninumbrit, mis olid kaitsepolitsei poolt teostatud teabehanketoimingud. Need said erikomisjoni poolt teostatava kontrolli objektiks. Komisjon tuvastas, et pealtkuulamised vastasid seaduslikkusele.

„Kontrolli läbiviimisel veendus komisjon, et kõik telefoninumbrite pealtkuulamised ja kõikides esitatud teabetoimikute materjalides varjatud teabe kogumine olid teostatud kohtumääruste alusel ja neis lubatud tähtaegadel,“ sõnas Vaher.

Riigikogu pressiteenistus
Marie Kukk
631 6456; 58 213 309
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside