Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu infotunnis vastasid ministrid rahva küsimustele.

Parlamendi lahtiste uste päeva üritused algasid hommikul kell 10, kui Riigikogu esimees Ene Ergma tervitas küllatulnuid Toompea lossi väravas. Ta ütles, et kuigi Riigikogu uksed on tegelikult kogu aeg lahti, on tänane päev erinev, sest täna on palju suuremad võimalused Riigikogust teada saada. ”Saate küsida poliitikutelt silmast silma kõike; saate proovida, kuidas on Riigikogu saalis istuda ja ministritelt aru pärida.” Riigikogu esimees lisas, et parlamendi kohustus on igal juhul teha tööd ja rahvale vajalikke otsuseid ning ta kutsus üles rahvast nii täna kui igal järgmisel päeval rohkem oma sõna sekka ütlema.

Seejärel sisenesid esimesed külastajad piirivalve orkestri helide saatel Toompea lossi. Nagu tavaliselt, kogunes suurim järjekord ukse taha, kust pääseb Pika Hermanni torni .

Kell 12 Riigikogu saalis alanud infotunnis vastasid inimeste küsimustele peaminister Andrus Ansip, sotsiaalminister Jaak Aab ning justiitsminister Rein Lang. Küsijad tundsid huvi näiteks Euroopa Liidu põhiseadusleppe ratifitseerimise, suhkrutrahvide, omandireformi, Eesti-Vene piirileppe sõlmimise, pensionite, vanemahüvitiste, tubakaseaduse, Riigikogu liikmete volituste jt küsimuste vastu.

Kell 13.30 algas Valges saalis põhiseaduskomisjoni avalik istung, kus räägitakse Euroopa Liidu põhiseaduse lepingu ratifitseerimise ettevalmistamisest. Kell 15.30 algab samas kontsert ning esinejaks on rahvusvahelist tunnustust kogunud Harjumaa Noorte Puhkpilliorkester, peadirigendiks Harry Illak.

Avatud on näitused Riigikogu ajaloost ja tänapäevast, samuti maakonnalehtede fotonäitus; kohvikus on võimalus vaadata Riigikogu tutvustavat videofilmi, avatud on internetituba, kus huvilistele antakse praktilisi näpunäiteid Riigikogu infosüsteemi kasutamiseks Internetis. Ekskursioone aitavad läbi viia ka Riigikogu liikmed. Uksed on avatud kella 16ni.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside