Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

30.-31. maini toimub Kumu Kunstimuuseumis Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee (ENPA) parlamentide esimeeste konverents. ENPA ühendab endas 46 Euroopa riigi parlamenti ning kokku on Tallinna oodata üle 300 väliskülalise. Kahel päeval toimuva konverentsi arutlusteemadeks on parlamentaarne diplomaatia kui sildade rajaja ning parlamentide roll demokraatia edendamisel. 

Kõrgetasemelise konverentsi avab teisipäeval kell 15 Riigikogu esimees Toomas Varek. Sissejuhatava kõnega astuvad üles ENPA president René van der Linden ja Euroopa Parlamendi president Josep Borrell. Esimesel päeval on peakõnelejateks Rootsi ja Belgia, teisel päeval Kreeka ja Georgia parlamendi esimehed. Külaliste seas on ka Põhjamaade ja Beneluxi Nõukogu, samuti Lääne Euroopa Liidu Assamblee juhid. Mõlemal päeval toimuvad teemakohased väitlused, kolmapäeval on kavas ka parlamentide direktorite kohtumine ning Vabariigi Presidendi vastuvõtt. 

Tähelepanu ajakirjanikud!

31. mail kell 13 toimub Kumus konverentsisaalis Toomas Vareki ja Rene van der Lindeni pressikonverents. Juurdepääs akrediteeringu alusel.  

Konverentsi kava leiab Riigikogu koduleheküljelt aadressil: https://www.riigikogu.ee/?id=39622 ja
üksikasjalikuma ingliskeelse informatsiooni aadressil: https://www.riigikogu.ee/paceconference2006

 

Riigikogu pressitalitus

 

Tagasiside