Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Tänases infotunnis vastasid Riigikogu liikmete Andres Herkeli, Eiki Nestori, Sven Sesteri, Raivo Järvi ja Peeter Kreitzbergi küsimustele peaminister Andrus Ansip ja minister Paul-Eerik Rummo.

Käsitledes Sven Sesteri tõstatatud euro kasutuselevõtu küsimust vastas peaminister: „Eesti probleem ei ole mitte inflatsioon, vaid Maastrichti inflatsioonikriteerium ja selle kriteeriumi praegune tõlgendamine. Me oleme viimastel aastatel olnud seisukohal, et Maastrichti inflatsioonikriteeriumi praegune tõlgendus on ebaõiglane. Me ei saa aru, miks peaks parimate esitluste juures idealiseerima inflatsioonimäära, mis on võrdne nulliga”. Ansip märkis, et kiire majanduskasvu puhul kõrgem inflatsioon on paratamatu.

Vastates Raivo Järvi küsimusele lastehoiu võimaluste toetamise kohta möönis minister Paul-Eerik Rummo puudujääke vastavas seadusandluses. Ta lisas, et lasteaiakohtade defitsiidi likvideerimisega ja vajadusel alternatiivlastehoiu võimaluste loomisega tegeletakse aktiivselt.

Vastates Peeter Kreitzbergi küsimusele tasuta põhihariduse seadustamise kohta nentis peaminister: „Järgmisel aastal lisandub õppevahendite pearaha 265 kroonile veel 450 krooni, mis on arvestatav kasv.” Peaminister pidas vajalikuks mainida, et kõike ei pea kirjutama seadustesse ning ta on veendunud, et haridusse suunatavate vahendite hulk kasvab ka tulevikus.

Veel käsitleti infotunnis poliitika ja eetikaga seonduvat ning suhkrutrahve.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside