Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikaitsekomisjon kiitis konsensuslikult heaks Iraagi missiooni pikendava eelnõu saatmise esimesele lugemisele ja esimese lugemise lõpetamise. Eelnõu pikendab Iraagi missiooni veel kuni ühe aasta võrra alates tuleva aasta 1. jaanuarist.

Komisjoni istungil osales ka kaitseminister Jürgen Ligi, kelle sõnul peaks Eesti üksus jääma Iraaki nii kauaks, kui see on vajalik Iraagi sisemise stabiilsuse tagamiseks ja seda eeldavad Eesti välispoliitilised huvid, olgugi et eelnõu sõnastus võimaldaks Eesti üksusel Iraagist ära tulla ka enne ühe aasta möödumist.

“Kui me kord juba oleme koos koalitsioonivägedega vastutuse Iraagi eest võtnud, siis me ei saa sealt lihtsalt niisama minema marssida,” ütles Ligi.

Praegu viibib julgeolekutagamismissioonil Iraagis 34-liikmeline kergejalaväerühm ESTPLA-11, 4 staabiohvitseri ning 1 staabiohvitser Iraagis paikneva NATO väljaõppemissiooni koosseisus. Eesti kergejalaväerühm osaleb missioonil Ameerika Ühendriikide 3. jalaväediviisi koosseisus. Varem Eesti poolt missioonile Iraaki lähetatud transpordilennukite kaubakäitlusmeeskond lõpetas missiooni 2004. detsembris.

Riigikogu otsuse " Eesti Kaitseväe üksuste kasutamise tähtaja pikendamine Eesti riigi rahvusvaheliste kohustuste täitmisel konfliktijärgsel julgeolekutagamismissioonil Kuveidis, Kataris, Bahreinis ja Iraagis" eelnõu (776 OE) jõuab Riigikogu ette esimesele lugemisele 23. novembril. Teisele lugemisele soovib riigikaitsekomisjon panna eelnõu 7. detsembril.

Riigikogu pressitalitus

Ülo Mattheus, 631 6352

[email protected]

Tagasiside