Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Parlamentidevahelise Liidu (Inter-Parliamentary Union, IPU) Eesti delegatsioon viibib 29. märtsist kuni 6. aprillini 2012 Uganda pealinnas Kampalas, kus toimub liidu 126. assamblee. Riigikogu delegatsiooni kuuluvad delegatsiooni juht Tõnis Kõiv ning liikmed Erki Nool, Marika Tuus-Laul ja Jaan Õunapuu.

Assambleel on kavas vastu võtta üleskutse lõpetada koheselt vägivald ja inimõiguste rikkumine Süürias. Assamblee peateemaks on sel korral “ Parlamendid ja inimesed – vahet ületades “. Kesksed arutlusteemad on maailma poliitiline, majanduslik ja sotsiaalne olukord. Käsitletakse ka naiste ja laste tervishoiu kindlustamisega seotud probleeme. Kõne all on samuti rahu saavutamise ja julgeoleku tagamisega seotud küsimused Lähis-Idas ja Põhja-Aafrikas.

Riigikogu delegatsiooni liikmed osalevad Parlamentidevahelise Liidu plenaaristungitel, kolme alalise komitee ning geopoliitilise grupi 12+ töös.

Plenaaristungil esineb Eesti delegatsiooni nimel Tõnis Kõiv, kelle ettekandes leiab äramärkimist Eestist alguse saanud koristuskampaania „Teeme ära“.

Paralleelselt IPU assambleega toimub Kampalas parlamentide peasekretäride assotsiatsiooni (Association of Secretaries General of Parliaments, ASGP) kohtumine, mille tööst võtab alates 31. märtsist osa Riigikogu Kantselei direktor Heiki Sibul.

IPU assambleele Kampalasse kogunevad seekord ligikaudu 650 parlamendiliiget enam kui 120 riigist. Assamblee ja ASGP kohtumiste täielik programm on lugeda aadressil: http://www.ipu.org/conf-e/126agnd.htm

Riigikogu pressitalitus

 

 

Tagasiside