Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu liikmete registreeritud küsimustele vastasid minister Paul-Eerik Rummo ja põllumajandusminister Ester Tuiksoo. Kohal oli ka kaitseminister Jürgen Ligi, kellele esitati arvukalt kohapeal registreeritud küsimusi.

Rain Rosimannus soovis Paul-Eerik Rummolt selgitusi uute kavandatavate integratsiooniprogrammide kohta. Ministri sõnul tingis uute programmide vajalikkuse asjaolu, et praegune 2000. aastast toimiv programm lõpeb 2007. aastal. „Selle programmiga omandatud rohkearvulised ja valdavalt positiivsed kogemused vajavad rakendamist ka edaspidi,” märkis minister. Integratsiooniküsimustega tegelemine on Rummo sõnul oluline ka seetõttu, et muutumas on integratsiooniprogrammide sihtgrupid. „Võõrtööjõu sissetoomine Eestisse hakkab tingima integratsioonimetoodikate suunamist uutele elanikkonna gruppidele. Nendele, kes mitmete tunnuste poolest erinevad sellest sihtgrupist, kes praeguse integratsiooniprogrammi järgi valdavalt vaatluse all on,” lausus Rummo.

Mark Soosaar päris Ester Tuiksoolt jaanuaritormi kahjude hüvitamise kohta rannarahvale. Põllumajandusminister nentis, et aprilli alguses maksti Maaelu Edendamise Sihtasutuse kaudu kaluritele välja tormikahjusid üle 6 miljoni krooni.

Riigikogu pressitalitus
Kateriin Leini, 631 6353

Tagasiside