Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kõne all oli päevapoliitiliselt kuum teema.

Infotunnis vastas peaminister Juhan Parts kõigepealt Riigikogu liikme Mart Nuti esitatud küsimusele riigisaladuse hoidmisest riigiasutuses.

Peaministri sõnul on riigisaladus info, mis salastatakse ennekõike Eesti julgeoleku huvides. Riigisaladuse kaitse ja temaga ümberkäimine ei nõua mitte ainult tavapärast hoolsust vaid erakordset tähelepanu kõikidelt nendelt, kes selle eest vastutavad. Parts märkis, et meil on olemas kaasaegne põhjendatud õiguslik raamistik ja küsimus on selle tegelikus täitmises. Parts ütles, et kaitsepolitsei on oma töö teinud, Välisministeerium peab puudused kõrvaldama. ”Jutt ei ole ainult konkreetsetest dokumentidest, vaid ka põhimõtteliselt vastava korra ülevaatamine ja selle reaalse täitmise tagamine,” selgitas Parts. Valitsuse ülesanne on tagada see, et kõik asutused saaksid oma seadusest tulenevaid kohustusi täita.

Riigikogu liige Toomas Tein küsis peaministrilt , kas välisminister Kristiina Ojulandil isiklikult on mõni saladus jalutama läinud ja pole tagasi tulnud? Peaminister vastas:Minu andmetel mitte.”

Riigikogu liige Toomas Alatalu küsis, kas ei ole aeg korrastada info jagamist valitsuse poolt ajakirjandusse välisministeeriumis toimunud uurimise ajal? Partsi arvates peaksime kaitsma läbipaistvat riigivalitsemist, mis tagab demokraatia. Selle juhtumiga seoses avaldas peaminister murelikkust info lekkimisega seoses. ”Ma olen palunud valitsuse julgeolekukoordinaatoril tegeleda küsimusega, et kuidas see informatsioon läks ajakirjandusse tunduvalt varem,” teatas Parts. ”Kui võrdlemisi delikaatne informatsioon mingi lõpetamata menetluse kohta satub ajakirjandusse, siis loomulikult raskendab see ka vastavate ametiisikute tööd, täita seadusi ja saavutada kord,” nentis peaminister.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside