Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu liikmete küsimustele vastas peaminister Andrus Ansip, infotunnis osalesid ka majandus- ja kommunikatsiooniminister Edgar Savisaar ning regionaalminister Jaan Õunapuu.

Ansipilt taheti teada valitsuse liikmete osavõtu kohta Euroopa Liidu Nõukogu ja Euroopa Liidu asjade komisjoni tööst, samuti vastas peaminister küsimustele Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse juhatuse esimehe kandidaadi ja riigivalitsemise kohta.

Ühe küsimusena sooviti Ansipilt teavet Saksamaale lahkunud ümberasujate vara probleemide lahendamise kohta. Riigikohtu otsusele tuginedes nentis peaminister, et probleemi lahendamiseks tuleb omandireformi aluste seadus viia kooskõlla EV põhiseadusega. “Kõikidele nendele, kes on Eestist ümber asunud või kes olid Eesti Vabariigi kodanikud enne 16. juunit 1940 ja kellelt on vara ära võetud, tuleb see vara tagastada,” ütles Ansip. Samas ta tõdes, et olukorra lahendamiseks pole seni leitud poliitilist konsensust.

Peaministrile esitati ka küsimus kohalike valimiste kampaania ajal keelatud välireklaami kasutamise kohta. Ansip nentis, et K-kohukese reklaamiga eksiti seaduse mõtte vastu. “Kes on eksinud, kas see on olnud OÜ Kohuke või AS Kohuke või on see olnud Keskerakond, küllap selle selgitab välja kohus,” nentis Ansip.

Infotunniks registreerisid küsimused: Mihhail Lotman, Liina Tõnisson, Tõnis Lukas, Eiki Nestor, Urmas Reinsalu, Jarno Laur, Helir-Valdor Seeder ja Tiit Niilo.

Infotunni stenogrammi leiab internetis aadressilt:

http://web.riigikogu.ee/ems/plsql/stenograms.form

Riigikogu pressitalitus

Kateriin Leini, 631 6353

Tagasiside