Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Infotunnis vastas peaminister Andrus Ansip Jaan Kundla esitatud küsimusele riigifirmajuhtide ja ministrite palgakorralduse kohta. Majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts vastas Lembit Kaljuvee küsimusele Eesti lähiaastate majandusstrateegia ja Maret Merisaare esitatud küsimusele AS Tallinna Vesi investeerimistegevuse kohta. Keskkonnaminister Jaanus Tamkivi vastas küsimusele Teeme Ära projektiga seotud probleemide kohta.

Parts selgitas, et valitsus ei ole veel nelja aasta riigieelarve strateegiat arutanud. Aga seniste kabinetiarutelude põhjal võib kinnitada, et Eesti konkurentsivõime ja ettevõtluskeskkonna atraktiivsus on üks läbiv teema nelja-aastase strateegia loomisel. „Oleme otsinud tasakaalu, et riigi rahandust hoida usaldusväärsena, mis on olnud meie jaoks eelduseks majanduskriisis hakkama saamisel ja väljumisel tugevamana,“ ütles Parts. Tema sõnul otsitakse võimalusi riigi tulude paremaks laekumiseks, mööndes, et maksukoormus suhtena SKP-sse on kõrgem varasematest aastatest. Parts lisas, et oleme jätkuvalt konkureerivate riikidega maksukoormuse osas siiski päris heas konkurentsis. „Minu isiklik seisukoht on, et peame majanduse arengu kvalitatiivset pilti arvestades ikkagi otsima maksukoormuse alandamise võimalusi,“ märkis Parts. Ta leidis, et 3–4 aasta perspektiivis suudame taastada oma maksuatraktiivsuse endisel tasemel.
 
Infotunnis käsitleti veel tuumavaba Eesti, digiretseptide kasutamise, inimarengu aruande analüüsi, Nord Streami uuringute taotluse ja majandusprognoosiga seotud probleeme.
 
Infotunni stenogramm on internetis siin:
 
Riigikogu pressitalitus
 
Tagasiside