Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu liikmete küsimustele vastasid peaminister Andrus Ansip, majandus- ja kommunikatsiooniminister Edgar Savisaar ning siseminister Kalle Laanet.

Peaministrile esitati küsimus olukorra parandamise kohta päästeametis, politseis ja piirivalves, kus on üle 2000 täitmata ametikoha. Ansip nentis, et toetab mõtet eraldada lisaeelarvest vahendeid madalate palkade tõstmiseks. „Ma ei pea vajalikuks suurendada hüppeliselt nende töötajate palka, kes täna saavad 50 000 krooni kuus. Kindlasti on vaja suurendada nende palka, kes saavad 5500-6500 tuhat krooni kuus,” ütles Ansip. Peaminister vastas ka küsimustele Eesti Raudtee võimaliku tagasiostmise, riiklike prioriteetide, euro ning Eesti sõjaveteranide vabadusvõitlejateks kuulutamise kohta.

Edgar Savisaarele esitati küsimus Tallinn-Tartu maantee ehitamisest. Minister nentis, et ei toeta Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni algatatud Riigikogu otsust „Tallinn-Tartu-Luhamaa maantee ehitamisest” (848 OE). „Ei toeta sellepärast, et minu arvates see on poliitiliselt lühinägelik ja majanduslikult läbi mõtlemata, sellepärast et Tallinn-Tartu-Luhamaa maantee ehitamist on võimalik teha kiiremini ja sirge seljaga, võrreldes selle argliku eelnõuga, mis siia Riigikogu ette on pandud,” märkis Savisaar. Näitena tõi minister eelnõus sätestatud Mäo-Tartu lõigu valmimise aastaks 2015, kuigi see on võimalik välja ehitada kiiremini.

Kalle Laanetile esitati küsimus omandi kaitsest ja kodu puutumatuse õiguse tagamisest.

Küsimustega olid infotunniks registreerunud: Helir-Valdor Seeder, Henn Pärn, Jüri Tamm, Urmas Reinsalu, Sven Mikser, Trivimi Velliste, Sven Sester, Ain Seppik, Ivari Padar, Indrek Raudne, Jarno Laur, Ken-Marti Vaher, Eiki Nestor, Katrin Saks ja Helle Kalda.

Infotunni stenogrammi leiab Riigikogu koduleheküljel aadressilt:

http://web.riigikogu.ee/ems/plsql/stenograms.form

Riigikogu pressitalitus

Kateriin Leini, 631 6353

Tagasiside