Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu infotunnis vastas regionaalminister Siim Valmar Kiisler Kalvi Kõva esitatud küsimusele kohalikul tasandil ettevõtluse toetamise ja Tarmo Tamme esitatud küsimusele haldusreformi kohta. 

Tamm viitas asjaolule, et välja on valitud tõmbekeskused, mida peaks olema kokku 60 ja , et aastal 2017 peaks haldusreform olema lõppenud. Tamm soovis ministrilt teada, millal algatatakse vastav eelnõu ja millal see jõuab Riigikogu suurde saali. 

Kiisleri selgituste kohaselt saatis ta eelmise nädala lõpus eelnõu erinevatele sihtrühmadele, eestkosteorganisatsioonidele avalikuks konsultatsiooniks. „Seda eelnõu on arutatud koalitsioonileppes ettenähtud kohalike omavalitsuste arengu mõttekojas. Kõik saavad eelnõuga tutvuda, teha omapoolseid ettepanekuid ja arutada, kas seda peaks täiendama või mõnes kohas muutma. Pärast avalikku konsultatsiooni saab dokumendiga edasi liikuda,“ ütles Kiisler. Ta lisas, et eelnev versioon oli juba selle aasta algupoolel esitatud arvamuste saamiseks kõigile ministeeriumidele. Kiisleri sõnul valmib eelnõu vähehaaval. Valitud suund – tõmbekeskuste loogika – oli võetud aluseks juba erinevate arutelude käigus varem. 

Kiisleri selgituste kohaselt tugineb eelnõu vabatahtlikule ühinemisele. Oleme otsinud kompromisslahendusi ja paindlikku lähenemist, mida kajastab ka eelnõu. 

Peaminister Andrus Ansip vastas Kadri Simsoni esitatud küsimusele riigieelarve ja Urve Palo esitatud küsimusele laste toetamise kohta. 

Kultuuriminister Rein Lang vastas Mailis Repsi esitatud küsimusele kultuuripoliitika kohta. 

Infotunni stenogramm:  

Riigikogu pressiteenistus

 

Tagasiside