Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu infotunnis vastas rahandusminister Jürgen Ligi kõigepealt Kadri Simsoni ja Eiki Nestori esitatud küsimustele riigieelarve kohta. 

Ligi selgitas, et 2010. aasta riigieelarve jaoks oleks vaja tugevusvaru, et me ei oleks sedavõrd lubatud kolme protsendi defitsiidi piiri peal. Ta rõhutas, et seda tugevusvaru on vaja seda enam, et Euroopa Komisjon on meie prognoosi järgmiseks aastaks kirjutanud 3,2 %, mis on napilt lubatust üle. „See ei tähenda tingimata kärpeid järgmise aasta eelarves, küll aga peaks eelarve tõestama, et me oleme jätkusuutlikud, et me teeme reforme,“ ütles rahandusminister.
 
Ligi kinnitas, et uusi makse ei planeerita. Ta lisas, et kui vähegi saab ka maksutõuse ei planeerita. Kõneldes IMF-i soovitustest, ütles Ligi, et  nendes oli esimesel kohal maksusoodustuste arvu vähendamine. Rahandusministri arvates peaksime sujuvalt loobuma eluasemelaenu intresside maksusoodustusest, mis oli meie kinnisvarabuumi üks põhilisi psühholoogilisi mootoreid. Samuti peaksime tulumaksuseaduses fikseerima kinnisvara müügi maksustamise, et vältida spekulatsioone, märkis Ligi.
 
Majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts vastas Mai Treiali esitatud küsimusele tööhõivepoliitika kohta. Põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder vastas Toomas Vareki esitatud küsimusele riigieelarvest põllumeestele makstavate lisatoetuste kohta.
 
Infotunni stenogramm on internetis siin:
 
Riigikogu pressitalitus
 
Tagasiside