Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Küsimus puudutas pensionide maksmist.

Infotunnis esitas Riigikogu liige Taavi Veskimägi peaminister Andrus Ansipile küsimuse stabilisatsioonireservi vahendite kasutamise kohta pensionide väljamaksmiseks.

Peaminister selgitas, et kuni 2007. aastani ei näe ta mitte mingisugust vajadust kasutada pensionide maksmiseks stabilisatsioonireservi. Vahendid pensionide suurendamiseks leitakse tavapärastest laekumistest riigieelarvesse. Peaminister rõhutas, et stabilisatsioonireserv loodi omal ajal just nimelt pensionireformiga seotud kulude katteks. Tulevad aastad, kus pensionireserv läheb miinusesse ja siis on ainuke õigustus, kasutada stabilisatsioonireservi just nimelt sel ajal, kui tulenevalt demograafilisest situatsioonist ei saa me pensione välja maksta pensionikassast. ”Me teame, et kõige sügavam miinus on 2011. aastal ja siis see miinus on koguni üle 2,7 miljardi krooni,” märkis Ansip. Ta pidas äärmiselt kahetsusväärseks, et stabilisatsioonireservi on hakatud pidama justkui mingiks mõttetult seisvaks rahaks, mis ei teeni õieti mitte midagi ja millele tuleks mõelda välja häid rakendusi. ”Need head rakendused on välja mõeldud. See reserv on mõeldud eelkõige pensionide maksmiseks,” rõhutas peaminister.

Andrus Ansip vastas veel küsimustele eesti välispoliitika, suhkrutrahvi ja peaministri viimase nädala tegevuse kohta.

Keskkonnaminister Villu Reiljan vastas küsimusele jäätmeseaduse rakendamise ja regionaalminister Jaan Õunapuu küsimusele regionaalministri tegevuse kohta.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside