Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Tänases infotunnis vastasid Riigikogu liikmete küsimusele peaminister Andrus Ansip, välisminister Urmas Paet ning kaitseminister Jaak Aaviksoo.

Peaminister vastas Mark Soosaare küsimusele valitsuse valmisoleku kohta tegutseda loodusõnnetuste ja riiklike julgeolekuriskide korral. Ansip tunnustas välisministeeriumi kiiret reageerimist praeguses tuhapilvede levikust tingitud raskendatud olukorras. „Eesti riik ilmselt on ainuke riik üldse, kus riik andis siis inimestele tagatiseta laenu selleks, et nad saaksid oma eluga mõnda aega neis kohtades, kuhu nad olid sunnitud kauemaks jääma, hakkama,” sõnas Ansip. Samuti märkis ta ära turismifirmade operatiivse tegutsemise.
„Islandi tuhapilvest on meil üksjagu palju õppida. Ka organisatsioonilises mõttes peaks käitumine olema tulevikus adekvaatsem ja see on õppetund, mille Euroopa tasandil vastavad institutsioonid on juba omaks võtnud ehk on vaja diferentseeritud lähenemist, ohuallikat on vaja kiiremini adekvaatselt kirjeldada. Reageerida väga konkreetselt identifitseeritud ohule on märksa odavam, kui reageerida kõikvõimalikele ohtudele üldiselt,” lisas Ansip.
 
Seoses õhuliikluse piirangutega tõstatus infotunnis ka maapealse transpordi arendamise küsimus. Peaminister rõhutas, et Rail Balticat on kindlasti vaja. Ansipi sõnul peaks liikumiskiirus olema vastuvõetav kõigile reisijatele, mitte ainult hädaolukorras, vaid ka igapäevase liiklemise puhul. „Kogu projekt peaks olema ka äriliselt tasuv. Teada on, et Helsingi ja Varssavi vahel reisijate arv ei ole praeguste prognooside järgi võimeline Rail Balticat äriprojektina toitma,” nentis Ansip, kes selgitas, et muude riikide kogemus kõneleb sellest, et siseriiklik liiklus on taoliste pikkade transiitmarsruutide käigushoidmiseks ilmtingimata vajalik. Ansip juhis tähelepanu asjaolule, et Rail Baltica areng saab siiski toimuda koostöös Läti, Leedu ja Poolaga.
 
Välisminister vastas Evelyn Sepa küsimusele Eesti kodakondsusega laste õiguste tagamisest välismaal ning kaitseminister vastas Nikolai Põdramägi küsimusele kaitseministeeriumi rahakasutuse kohta.
 
Valitsuse liikmetelt küsiti küsimusi veel kunstiprojektide rahastamise, pensionide vähendamise, eurotsooniga liitumise, riigipoolsete sotsiaalsete meetmete, Eesti ja Venemaa ärimeeste koostöölepingu kohta.
 
 
 
Riigikogu pressitalitus
Tagasiside