Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Tänases infotunnis vastasid Riigikogu liikmete küsimustele peaminister Andrus Ansip, justiitsminister Rein Lang ning regionaalminister Siim Valmar Kiisler.

Vastates Riigikogu liikme Marika Tuusi küsimusele nn seagripiga seotud probleemide kohta avaldas peaminister arvamust, et suure tõenäosusega on uue gripi esimene laine oma maksimumi ületanud ja vaktsineerimine on nüüd vajalik selleks, et ära hoida eeldatavalt ja reeglipäraselt saabuvat teist lainet. Peaminister selgitas, et Eestis enam üksikjuhtudel laboratoorseid analüüse ei tehta, vaid inimesele pannakse diagnoos kliinilise pildi järgi. Ansipi sõnul on see ülemaailmne praktika, kuna mitte ühegi riigi meditsiini rahastamise süsteem ei peaks sellisele rahalisele koormusele vastu. „Kindlasti ei vasta tõele see, et perearstid panevad diagnoosi silma järgi, haigusel on ikka kindlad sümptomid ja perearst oskab neid sümptomeid hinnata ja selle järgi haigust diagnoosida. Epideemia väljakuulutamiseks on riikides tavaliselt kehtestatud kindel kord ja põhiline parameeter, millest epideemia väljakuulutamine sõltub, on haigusjuhtude arv mingisuguses ajaperioodis. Kui uute haigusjuhtude arv ületab teatud tavapärase taseme, siis kuulutatakse välja epideemia, Eestis praegu seda taset ületatud ei ole,” väitis peaminister.
 
Justiitsminister vastas Eiki Nestori ja Indrek Saare küsimustele ajakirjandusvabaduse kohta ning regionaalminister vastas Ester Tuiksoo küsimusele regionaaljuhtimise kohta.
 
 
 
Riigikogu pressitalitus
 
Tagasiside